OLTIS group
Google překladač: English Deutsch
Bentley
Tiskárna Brno (CCB)

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Inkoustová A3+ tiskárna Canon Pixma Pro-1 pro fotografy

Středa, 26 Říjen 2011 10:49

Tags: Canon | Foto | Hardware | Tiskárny

Canon Pixma Pro-1Canon představil zařízení Pixma Pro-1, první tiskárnu formátu A3+ s dvanácti samostatnými inkousty. Design Pixma Pro-1 je inspirován zrcadlovkami řady EOS. Novinka nabízí vysoce kvalitní barevný i černobílý tisk a je vhodná pro profesionální i amatérské fotografy, pro tisk ve studiu i pro tisk na komerční výstavy. 12inkoustový systém významně rozšiřuje barevný gamut a přináší novou technologii Chroma Optimalizer. Černá je sytější a lesk je jednotný. Pět šedých inkoustů zaručuje profesionální kvalitu černobílého tisku, jemnou tonální gradaci a potlačení zrnitosti.

Tiskárna využívá novou generaci pigmentových inkoustů Lucia pro delší životnost a kvalitu výtisků, které je tak možné použít na výstavách nebo je prodávat.

Pixma Pro-1 přináší vstupní rozlišení 1200 ppi (dvojnásobné ve srovnání s předchozími generacemi Pixma Pro) a produkuje hladší tisk s vysokým rozlišením až 4800×2400 dpi. Nový systém Optimum Image Generating (OIG) analyzuje barvy na fotografii a vypočítá optimální poměr inkoustů a množství kapiček inkoustu, které pak přesně umístí na papír tisková hlava Canon Fine s 12 288 tryskami.

Systém OIG zlepšuje reprodukci barev, přírodní tonální gradaci a jednotný lesk v každém režimu tisku pro všechny typy médií. Tisknuté fotografie vypadají vysoce realisticky. Prostřednictvím 16bitového tisku na barevný kanál je dosaženo hladkých přechodů u barevného i černobílého tisku. Pixma Pro-1 nabízí také tři barevné režimy, včetně nového barevného foto režimu, který reprodukuje svěží modrou a zelenou, aby přesně odpovídaly barvám, jak si je lidé pamatují. Režim lineární tóny reprodukuje barvy s lineární tónovou křivkou. Režim ICC profily umožňuje uživatelům využití specifických barevných profilů pro různé papíry nebo vytvořit vlastní profily.

Pixma Pro-1 tiskne v kvalitě, která je vhodná i pro galerie, A3 za cca 2 minuty a 55 sekund, což je výrazné zrychlení oproti 7 minutám a 55 sekundám  u modelu Pixma Pro9500 MkII. Zásobníky inkoustu jsou 2,5× větší ve srovnání s nejbližším modelem Pixma. Přední otevírací panel umožňuje snadný přístup k zásobníkům a zadní podavač pojme až 20 listů fotografického papíru. Ruční podavač je vhodný pro fotografický papír s šířkou až 356 mm (14“) a také těžší umělecké papíry.

Canon Pixma Pro-1

Kontrola objemu kapiček inkoustu v reálném čase stabilizuje barvy a hustotu inkoustu a zajišťuje konzistentní barevné tisky. Spolehlivost v komerčním prostředí je zajištěna pomocí funkcí, které se běžně vyskytují v širokoformátových profesionálních tiskárnách, včetně ventilátoru se systémem cirkulace vzduchu a inkousty oddělenými od tiskové hlavy. Ethernet konektivita umožňuje připojení tiskárny do sítě.

Pixma Pro-1 je dodávána s plug-inem Easy-PhotoPrint Pro, který usnadňuje nastavení tiskárny a umožňuje dávkový tisk. Podpora se rozšířila na všechny produkty Adobe Photoshop i software Canon Digital Photo Professional. Tiskárna také umí automaticky zvolit správný ICC profil pro každý typ papíru Canon. ICC profily jsou nově k dispozici i pro umělecké papíry od známých výrobců.

Software Colour Management Tool Pro lze stáhnout z webu výrobce. Podporuje sondy X-Rite, nástroje pro správu barev, včetně Colour Munki Photo a Colour Munki Design a umožňuje vytvářet vlastní ICC profily. Pixma Pro-1 obsahuje také funkci korekce okolního světla (Ambient Light Correction), Uživatelé si mohou při tisku zvolit typ okolního osvětlení. Tisknuté barvy jsou pak automaticky upraveny, aby došlo k věrné reprodukci barev za daných světelných podmínek.

Tiskárna bude na trhu dostupná listopadu 2011, její cena byla stanovena na 21 990 Kč (včetně DPH).

Mohlo by vás zajímat:
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit