Amper 2019
CAD - online trafika
Google překladač: English Deutsch

Kocour v botách "ožil" díky technologiím HP

Úterý, 06 Prosinec 2011 17:08

Tags: 3D data | Animace | Film | Hardware | Rendering

Kocour v botach -1149Společnost HP oznámila, že si filmové studio DreamWorks Animation SKG vybralo její technologie k tomu , aby posunulo hranice možností digitálních animací při produkci technologicky nejpokročilejšího současného animovaného filmu Kocour v botách, který měl tuzemskou premiéru 1. prosince 2011. V rámci rozšíření technologického partnerství s HP, nyní studio přechází na technologii HP konvergované infrastruktury, jež bude sloužit jako základ pro komplexní „výrobní“ proces animací a spolupodílet se na budoucí podobě tvorby digitálních filmů.


K vytvoření filmu Kocour v botách bylo využito více než 200 vysoce výkonných pracovních stanic HP Z800 Workstations, které dokázaly plynule spouštět vysoce detailní a propracované úlohy. Tyto stanice pomohly s návrhem všech součástí filmu – počínaje hrdinným kocourem a konče digitálními efekty, mezi něž patří například datově náročná tornáda a mraky.

Svůj podíl při přípravě filmu měla i blade technologie HP ProLiant BL460 – během přípravy Kocoura v botách poskytla prostřednictvím pěti geograficky odloučených serverových farem na území USA a Indie špičkový výkon v kritických fázích výroby. Blade servery HP zpracovaly 117 terabajtů dat a více než 60 milionů hodin renderingu.

Kocour_v_botach-468_1149
Studio DreamWorks si od stejného dodavatele rovněž vybralo síťová řešení a cloudové služby, stejně jako řešení pro průběžný barevný tisk, které pomáhalo kreativnímu týmu při tvůrčím procesu. Návrháři mohli díky technologi HP DreamColor vytisknout přesné barevné modely kritických scén, jako například vzhledu postav, prostředí či klíčových okamžiků příběhu.

Mohlo by vás zajímat:
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit