Altair - konference
Google překladač: English Deutsch
Infor

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

UGS zveřejní specifikaci 3D formátu JT

Úterý, 07 Únor 2006 15:53
JTmerenivrezu.jpgSpolečnost UGS oznámila, že plánuje zveřejnit specifikaci k poslední verzi datového formátu JT, který je jedním z nejrozšířenějších 3D datových formátů a používá se napříč celým softwarovým průmyslem, zejména pak v oblasti digital manufacturing. Tento otevřený formát umožňuje snadnou vizualizaci produktů, spolupráci i sdílení dat, a tak nabízí přístup k JT milionům koncových uživatelů a dodavatelů softwaru, kteří z této technologie profitují.

Orgán řídící JT Open Program, globální komunita předních výrobců, dodavatelů PLM řešení a též akademických institucí po celém světě, se jednomyslně rozhodl doporučit společnosti UGS, aby podnikla okamžité kroky k publikaci JT, a tak podpořila jeho rozvoj, šíření a podporu.

„Když jsme platformu JT Open Program v listopadu 2003 zakládali, UGS tehdy svým klientům přislíbila, že jakmile budou splněny jisté podmínky, budeme JT publikovat,“ prohlásil Chuck Grindstaff, výkonný viceprezident UGS. „Nyní při výročí deseti let od zavedení JT se JT Open Management Review Board (MRB) jednomyslně shodl na tom, že současná míra penetrace JT v průmyslu a technická vyspělost formátu jsou dostatečnými důvody pro to, abychom učinili okamžité kroky k jeho zveřejnění. Toto je další logický krok v rozvoji JT jakožto globálního datového 3D standardu v PLM a dále potvrzuje jedinečnou snahu UGS nabízet otevřená softwarová řešení.“

Vzhledem k tomu, že výrobci po celém světě pracují v různých heterogenních PLM prostředích, sestávajících z řady softwarových aplikací, je třeba společného jazyka pro sdílení dat. A tímto jazykem je právě formát 3D, který umožňuje snadné sdílení 3D dat a výrazně zvyšuje produktivitu v tomto prostředí. Jeho rychlé přijetí napříč softwarovým průmyslem vedlo řadu předních softwarových firem k tomu, že své aplikace vybavili podporou pro JT, a tak profitovali z interoperability, možností spolupráce a produktové vizualizace, které JT nabízí.

Publikováním reference k JT usnadňuje UGS širší přijetí tohoto formátu a zároveň tím zajišťuje jeho dlouhodobou životnost coby průmyslového standardu. Tento krok zdůrazňuje důvěru průmyslu v JT, přičemž tento formát je využíván pro všechny PLM obchodní procesy, včetně digitálních reprezentací produktových modelů a nákresů v 3D.

Více informací zde a zde.