Google překladač: English Deutsch

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Vyšel SmartCAM v19.0

Úterý, 04 Září 2012 07:55

Tags: CNC | EDM | SmartCAM | v19

smartcam_v19_1236Již 19. verze softwaru SmartCAM nabízí nové a zdokonalené funkce frézování a několik vylepšení v modelování a použitelnosti. Připomeňme jen, že systémový software computer-aided manufacturing (CAM) SmartCAM nabízí aplikace pro počítačově numerickou kontrolu (Computer-Numerical Control – CNC) frézování, otáčení, konstrukce a drátů EDM. SmartCAM, verze 19.0, se soustředí na tři základní prvky: vylepšení frézování jádra, zdokonalení modelování jádra a zlepšenou použitelnost podle přání současných uživatelů SmartCAM.

Proces Region Roughing z verze 18 byl rozšířen na novou strategii Part Offset Roughing Pattern. Tato nová metoda hrubého broušení vytváří více offsetových profilů podle konfigurace jakýchkoliv částí, včetně otevřených a zavřených nebo s či bez solitérů či prázdných částí. Výsledná dráha nástroje udržuje zadaný směr řez vzhledem k materiálu i části profilu.
Ve verzi 19 najdeme i rozšířenou volbu k již existující Spiral roughing pattern, a to novou Spiral Stay-Down Roughing. Při zaškrtnutí volby stay-down jsou v označených místech zahrnuty i výřezy a převedeny následně do vykreslovacího nástroje. Bez zaškrtnutí volby by totiž zůstal převod jen na úrovni horního řezu. Díky předloze Part-Offset Pattern a volbě Stay-Down Spiral je automatické generování řezu nástroje účinnější.
Dalšími novinkami jsou možnosti nového modelování – funkce User Region umožňuje definovat různé plochy s různými směry zpracování nástrojem, a nastavení mohou být přenesena do procesu Region Rough.
Apikace FreeForm Machining nabízí nový způsob Boundary Surface pro snadné vytvoření záslepek děr v modelu a lepší práci s povrchem. Funkce Model Checking a Healing jsou nyní při otevírání a slučování CAD modelů vždy dostupné, novinkou je nástroj Model Validation.
Jako u všech verzí SmartCAM se i zde na přání uživatelů objevuje množství vylepšení, např. podporu kontejnerů u kótování, geometrický text a mřížkové nástroje, Element Data Display for Radius & Diameter (zobrazuje jak poloměr, tak průměr), Expanded Tool Tips (zobrazí základní informace pro velké množství prvků), volbu Zpět u Property Change a Geometry Explode, podporu kontejnerů u navigace řezu, podporu delších názvů u Workplanes, Elements a Sub-routines, větší množství maker a klíč pro hromadné mazání.

Mohlo by vás zajímat: