Amper 2019
CAD - online trafika
Google překladač: English Deutsch

Autodesk oznámil rekordní tržby

Pondělí, 06 Březen 2006 16:13
Carol BARTZ na Autodesk Forum 2005 v PrazeSpolečnost Autodesk oznámila, že ve čtvrtém fiskálním čtvrtletí, které skončilo 31. ledna 2006, vykázala rekordní čisté příjmy 417 miliónů dolarů, což představuje 17% nárůst proti 356 miliónům vykázaným za čtvrté čtvrtletí předcházejícího roku. Při srovnání s vyloučením výkyvů měnových kurzů vzrostly tržby o 23 %.

Čistý zisk za čtvrté čtvrtletí je 83 miliónů dolarů neboli 0,33 dolaru na akcii podle principů GAAP a 91 miliónů dolarů a 0,37 dolaru na akcii ve vyjádření, které neodpovídá principům GAAP. Non-GAAP čistý zisk za čtvrté čtvrtletí nezahrnuje výdaje na rozpracovaný výzkum a vývoj ve výši 8 miliónů dolarů, jež souvisí s akvizicí společnosti Alias, a amortizaci nakoupených nehmotných aktiv ve výši 1 milión dolarů. Čistý zisk za čtvrté čtvrtletí předcházejícího roku byl 66 miliónů dolarů.

„Autodesku se podařilo výborně zakončit další mimořádný rok,“ řekla Carol Bartz, předsedkyně představenstva a generální ředitelka společnosti Autodesk. „Poptávka zákazníků po našich produktech je nadále velmi silná. Díky důslednému řízení se nám už třetí rok v řadě podařilo výrazně zvýšit naše tržby a ziskovost.“

K výsledkům Autodesku přispěl silný růst tržeb z prodeje nových licencí a předplatného, rostoucí penetrace jeho vertikálních a 3D produktů a přetrvávající silná ziskovost. Dále v tomto čtvrtletí společnost dokončila akvizici firmy Alias za 197 miliónů dolarů.


 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit