Google překladač: English Deutsch

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

V Dassault Systèmes Design Challenge 2012 zvítězil Ind

Středa, 17 Říjen 2012 11:33

Tags: 2012 | Challenge | Dassault | Design | Gojiya | Praha | Systèmes

Gojiya_vznasedlo1242Vítězem druhého ročníku soutěže Dassault Systèmes Design Challenge, jejíž účastníci měli za úkol navrhnout výrobek pro Prahu blízké budoucnosti, je Riten Gojiya. Mladý indický designér zvítězil s futuristickou vizí vznášedla „pro exkurze ve stavu beztíže“. Druhou cenu v soutěži konané pod záštitou pražského primátora získal za návrh robotické ortézy „7-miles“ Josef Ludvík Böhm. Třetí příčku získal koncept netradičního šlapadla od Jakuba Nováka. Do mezinárodní soutěže pro mladé autory do 35 let pořádané společností Dassault Systèmes a časopisem AutoDesign&Styling za podpory sdružení Czechdesign se zapojilo přes 60 designérů z celého světa.

Tématem soutěže „Věk designu“ chtěli organizátoři upozornit na důležitou roli užitého designu v  každodenním životě. Sedmičlenná porota vedená Anne Asensio vybrala tři účastníky finálového workshopu konaného v září v Praze. Ti své projekty dále rozvíjeli pomocí nástroje pro 3D design CATIA Natural Sketch.

„Všechny tři finálové projekty jsou realistické a přesto inovativní. Nabízejí unikátní způsob, jak mohou Prahu zažít její obyvatelé a jak mohou českou metropoli objevovat její návštěvníci. Inspirativní vítězný návrh Ritena Gojiyi dokazuje, že jeho autor je velkým vypravěčem s poetickým přístupem,“ uvedla designérka Anne Asensio, viceprezidentka společnosti Dassault Systèmes a předsedkyně odborné poroty soutěže.

Slavnostní vyhlášení vítězů proběhne ve čtvrtek v Národní technické knihovně na konferenci AutoDesign Prague. Autora nejlepšího soutěžního projektu čeká 1 000 eur. Designér druhého nejlepšího návrhu získá 500 eur a za třetí místo je vypsána odměna 300 eur.
Vedle Anne Asensio, šéfredaktora časopisu AutoDesign&Styling Radka Laubeho a Jany Vinšové z občanského sdružení Czechdesign.cz zasedli v porotě soutěže také manažer Dassault Systèmes pro automobilový průmysl Miloš Korvas a přední čeští designéři Ladislav Škoda, Petr Novaque a Martin Žampach. Rozsáhlé prezentace nejen vítězných projektů nabídne příští číslo časopisu AutoDesign&Styling.

Video ze zasedání poroty v čele s Anne Asensio:

Dassault Systemes Design Challenge 2012 from Design Challenge on Vimeo.


Video z finálového workshopu s 3D skicovacím nástrojem:

Dassault Systèmes Design Challenge 2012- Prague Workshop from Design Challenge on Vimeo.


Mohlo by vás zajímat: