Control
Google překladač: English Deutsch
Qlik Sense Tour 2018

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Učte se tablety ovládat už od mateřské školy

Pátek, 02 Listopad 2012 19:04

Tags: iPad | Tablet | Vzdělávání

ZS_Angel-1244Vyučování prvního listopadového dne bylo pro děti ze Základní a mateřské školy ANGEL v Praze 12, Modřanech jiné než obvykle, v halloweenských kostýmech oslavily otevření nové učebny, kdy k tradičním učebnicím a sešitům nově dostaly i iPady. Na škole vznikla první specializovaná učebna, která svým vybavením odpovídá potřebám moderního vzdělávání a je uzpůsobena pro práci s tablety. Prostor třídy je rozdělen na menší část s pódiem a na větší část s promítacím plátnem, stolním počítačem učitele a designovými sedáky, které si mohou žáci po učebně volně přenášet, seskupovat, nebo oddělovat.
Dytron

Oproti „klasickým“ učebnám je zde navíc umístěný dokovací box, do nějž učitel po skončení hodiny tablety uzavře. V době mimo vyučování se tablety v boxu  dobijí, případně si instalují aktualizace, aby byly připraveny na další vyučovací den.
V modřanské základní škole ANGEL pochopili, že počítače a e-učebnice samy o sobě nestačí. Ředitelka ZŠ ANGEL PaedDr. Iva Cichoňová vysvětluje: „O zapojení tabletů do výuky na naší škole jsem uvažovala delší dobu, zaujalo mě uplatnění tabletů na základní škole v České Kamenici, kde jsme se byli podívat. Tablety obohacují výukové prostředí, přispívají k individualizaci. Žák pracuje vlastním tempem, programy lze připravit s ohledem na různé stupně poznání, nastavit obtížnost úkolů, vytvářet program „na míru“. Sebelépe vybavená multimediální učebna nestačí, když pedagog nemá k dispozici vhodný obsah, nebo neví, jak počítače při výuce správně uplatnit.“

Státní Základní a mateřská škola ANGEL v Praze 12, se věnuje dětem od dvou do patnácti let s ohledem na jejich rozdílné individuální potřeby, je zařazena do sítě bilingvních škol se zaměřením na rozvoj anglického jazyka.
Partnerem školy v projektu „Vzdělání na dotek“ je společnost SECTION Technologies, která připravila koncept řešení přímo na míru potřebám a požadavkům pedagogů a zároveň se postarala o kompletní technické zázemí projektu.

Mohlo by vás zajímat:
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit