E LINKX
Google překladač: English Deutsch
SOLIDWORKS
Siemens

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Autodesk DWF se stává standardem

Úterý, 08 Únor 2005 11:49
05_02_03_DWF.jpgDle tiskové zprávy Autodesku je jeho formát Autodesk DWF s více než pěti milióny stažených kopií prohlížeče nejrychleji rostoucím formátem a nastupujícím průmyslovým standardech pro elektronické sdílení návrhových souborů. Řada společností vyvinula pomocí sady Autodesk DWF vlastní aplikace, které čtou nebo zapisují vícestránkové výkresy ve formátu DWF. Patří mezi ně mimo jiné HP, Océ, Bluebeam (řešení sdílení souborů pro CAD), PLP Digital Systems (poskytovatel digitálních reprografických řešení) a také dvě největší světové reprografické sítě US Reprographics Network a ReproMAX. Formát DWF umožňuje snadno vytvářet, spravovat a sdílet návrhová data. Soubory ve formátu DWF podstatně menší než soubory v jiných formátech, což umožňuje DWF rychlejší a jednodušší sdílení návrhových dat. V souborech DWF jsou navíc zachovány inteligentní návrhové informace včetně 3D informací, vlastností objektů a hmoty, listů a vrstev. Stavbyvedoucí, logistici, architekti a inženýři v průběhu realizace stavby potřebují obrovské objemy informací: plány, specifikace, tabulky, časové plány, změnové příkazy, smlouvy a programy. Náklady na včasné doručení potřebných informací se nezřídka pohybují v řádu až tisíců dolarů na projekt. Pomocí formátu DWF je možno spravovat a sdílet 2D a 3D návrhové soubory efektivněji - v elektronické podobě, což podstatně snižuje náklady a umožňuje pracovat stejně kvalitně, ale rychleji.
Autodesk DWF Toolkit je otevřené řešení, které je vývojářům k dispozici bezplatně. Toolkit obsahuje knihovnu C++, která pomáhá při generování, čtení a zpracování souborů DWF. Uživatelé tak mohou se soubory DWF pracovat, aniž by museli rozumět celému datovému formátu. Navíc je k dispozici aplikace Autodesk DWF Viewer, která umožňuje komukoli elektronicky procházet, zobrazovat a tisknout 2D a 3D návrhové informace. DWF Viewer doplňuje technologii trojrozměrného navrhování Autodesku: Umožňuje snadno sdílet trojrozměrné modely budov a výrobků s ostatními profesionály, zákazníkům a dodavatelům pomáhá lépe chápat složité koncepce návrhů.
Bližší informace o formátu Autodesk DWF najdete na adrese www.autodesk.cz/dwf . Další informace o partnerech formátu DWF najdete na adrese www.autodesk.com/dwf-partners.

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit