SolidVision
3DConnexion
Google překladač: English Deutsch

Environmental Systems Products vynálezcem měsíce dubna

Pátek, 12 Květen 2006 16:11
AccuScan 4600Společnost Autodesk jmenovala Vynálezcem měsíce dubna 2006 společnost Environmental Systems Products (ESP), výrobce senzorů pro dálkové měření emisí vozidel. 
ESP už déle než 25 let vyrábí produkty a poskytuje služby pro technické kontroly a údržbu automobilů. Její nejnovější inovace AccuScan 4600, navržená pomocí aplikace Autodesk Inventor, dokáže změřit výfukové emise vozidla za necelou sekundu a zkontroluje více než 3 000 vozidel za hodinu. Zajímavé není jen to, co AccuScan 4600 dělá, ale také jak to dělá: (RSD).

Podél silnic jsou umístěna zařízení systému Remote Sensing Device (RSD), která vysílají infračervené a ultrafialové světelné paprsky. Paprsky zachytí znečištění způsobené výfukovými zplodinami vozidel, které RSD okamžitě analyzuje. Digitální fotoaparát zachytí snímek registračního čísla vozu a software potom registrační informaci spojí s výsledkem měření emisí. Tento rychlý, neobtěžující test emisí umožňuje řidičům nechat si otestovat vozidlo bez návštěvy kontrolní stanice. Navíc v některých státech, které zavedly ekologické programy, jako například Colorado, řidiči vozidel, kteří dvakrát během dvou týdnů minou zařízení RSD s „čistým“ výsledkem, obdrží poštou potvrzení, které je zbavuje povinnosti dostavit se k testu emisí do kontrolní stanice.

Firma ESP v průběhu implementace aplikace Autodesk Inventor úzce spolupracovala se společností CADSoft Consulting, partnerem Autodesku, na všech úrovních školení. ESP použila Autodesk Inventor při práci na všech aspektech návrhu analyzátoru s laserovým vzdáleným čidlem AccuScan 4600. „Někteří členové našeho návrhářského týmu používají AutoCAD už déle než 20 let, takže jsme v přechodu na Autodesk Inventor neviděli problém. Se softwarem Autodesk Inventor se snadno pracuje a umožnil nám navrhnout vysoce kvalitní, lépe vypadající a fungující produkt,“ vysvětlil Bert Contreras, ředitel služeb podpory firmy ESP. „V laserovém senzoru používáme několik zrcadel, takže úhly a vzdálenosti mezi jednotlivými optickými prvky musí být naprosto přesné. Díky modelování všech součástí v aplikaci Autodesk Inventor jsme mohli všechny potřebné úpravy provést ještě před investicí do fyzického prototypu.“

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit