Pomáháme firmám růst
Google překladač: English Deutsch

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Regionální centrála HP v Rudné u Prahy

Pátek, 09 Červen 2006 14:21
HP_Rudna623.jpgHewlett-Packard zakládá v České republice regionální centrálu, která bude řídit výrobu a distribuci produktů pro tisk a zpracování obrazu a osobních počítačů v Evropě, na středním Východě a v Africe (EMEA). Nové ústředí, které je umístěno v logistickém areálu v Rudné u Prahy bude otevřeno v červnu 2006, pásku slavnostně přestřihli zástupci HP už 30. května. Celková výše investice se odhaduje na 275 milionů Kč (přibližně 9,5 milionu Euro) a povede ke vzniku 100 nových, vysoce kvalifikovaných pracovních míst se zaměřením na informační technologie, nákup, logistiku, plánování a řízení výroby.
Za důležité je rovněž považováno zahájení spolupráce s českými technickými a ekonomickými univerzitami, jejichž studenti dostanou příležitost zúčastnit se praktických školení v HP v České republice i v zahraničí.
Možná to nevíte, ale většina HP produkce osobních počítačů pochází od subdodavatelů z ČR. Nicméně vývoj a design je záležitostí zahraničních center. Pro umístění centra do Rudné hovořily silné vládní pobídky, 2x vyšší než pro vnitřní Prahu, možnost další expanze a blízkost ruzyňského letiště. Mimochodem, pracovat v místnostech, kterým se říká „open space“ by se mi asi moc nelíbilo, i když něco podobného v malém máme přímo v naší redakci.

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit