Amper 2019
CAD - online trafika
Google překladač: English Deutsch

CATIA v mladoboleslavské průmyslovce

Pátek, 09 Červen 2006 17:06
Konstrukční systém CATIA se stal standardní součástí výuky studentů 3. a 4. ročníků Střední průmyslové školy v Havlíčkově ulici v Mladé Boleslavi. Stalo se tak díky spolupráci s firmou gedas, která se sponzorsky výrazným způsobem podílela na vybavení školy třemi plnohodnotnými počítačovými učebnami a více než 30 licencemi CAD/CAM systému CATIA.

„Jsem přesvědčen, že ve škole by měli studenti přicházet do styku s moderními technologiemi. V opačném případě nejsou v průmyslu žádaní a tedy při nástupu do nového zaměstnání značně handicapovaní,“ říká ředitel školy Ing.Petr Dobrkovský.

„Ještě zhruba před osmi lety výuka ve škole probíhala na starších počítačích s procesory Intel 386 a 486 s použitím systému Microstation, což nebylo z hlediska výuky konstrukce pro strojírenský průmysl ani tehdy zcela vyhovující. Postupnými kroky se během čtyř let podařilo vybavit školu více než 30 výkonnými počítači a stejným počtem licencí systému CATIA. Loni škola navíc získala CNC frézku pro výukové účely, aby studenti v rámci studia mohli projít téměř celým procesem vzniku nového výrobku - od návrhu na počítači až po jeho fyzickou realizaci,“ upřesňuje Ing. Jiří Honzejk, vedoucí oddělení PLM společnosti gedas.

Kromě hardwaru a softwaru společnost gedas škole zdarma poskytuje školení lektorů, kteří vyučují systém CATIA, a pravidelné konzultace a metodickou podporou při mimoškolních aktivitách studentů, jako je například speciální kroužek pro studenty se zájmem o počítačem podporovanou konstrukci. Z témat probíraných v rámci těchto mimoškolních aktivit se stávají témata praktických maturitních zkoušek.

Konkrétním výsledkem spolupráce v letošním roce je společná práce pěti studentů čtvrtého ročníku na konstrukčním zpracování vozítka pro závody ve spotřebě pohonných hmot Shell Ecomaraton.


 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit