CAD - online trafika
Google překladač: English Deutsch
Předplatné časopisu CAD

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Zahájena výroba 160GB disků WD pro notebooky

Pátek, 15 Září 2006 11:56
scorpio120.jpgKapacitu 160 GB a rozhraní Serial ATA mají 2,5palcové pevné disky WD Scorpio, jejichž sériovou výrobu zahájila společnost Western Digital. Disky využívají technologii kolmého magnetického zápisu (perpendicular magnetic recording - PMR). Vyznačují se tichým provozem, vysokou odolností vůči nárazu a nízkou spotřebou energie, tedy požadavky kladenými uživateli notebooků. Tyto parametry jsou výsledkem použití technologií WD WhisperDrive a ShockGuard.
Další ochranu proti nárazu pomocí uzamknutí hlav poskytuje technologie DuraStep Ramp využívající technologicky vyspělý materiál, který umožňuje disku vykonat minimálně 600 000 cyklů aktivace a deaktivace hlav bez kontaminace.
Při použití technologie PMR je magnetizace datových bitů uspořádána vertikálně vzhledem k otáčející se plotně, na rozdíl od podélného zápisu, používaného HDD po desetiletí. To umožňuje směstnat na disk více dat, než by bylo možné s běžným podélným záznamem a vytvořit tak platformu pro budoucí expanzi hustoty zápisu u pevných disků. Pevné disky WD Scorpio mají rychlost otáčení 5400 rpm při energetických nárocích srovnatelných s disky o 4200 ot./min. Jsou nabízeny v kapacitách 40 až 160 GB, s 8 MB vyrovnávací paměti a rozhraním EIDE nebo SATA. Mají tříletou záruku.

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit