průmysl, výroba, sklady…
25 let partnerem výrobních firem
Pomáháme firmám růst
Google překladač: English Deutsch
SAP NOW 2019
Předplatné časopisu CAD

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Siemens NX 9 přináší 5× vyšší produktivitu při vývoji výrobků

Pondělí, 21 Říjen 2013 20:31

Tags: CAD | CAE | CAM | NX 9 | PLM | Siemens | Software

Siemens NX 9-1343wPoslední verze softwaru Siemens NX (NX 9) přináší nové možnosti a průlomové technologie, které poskytují zvýšenou flexibilitu při vývoji produktů, a až pětkrát vyšší produktivitu napříč různými odvětvími. Nové nástroje, jako synchronní technologie pro prostředí 2D skicáře, usnadňují práci s 2D daty. Zavedením technologie čtvrté generace pro konstrukci sestav (4GD) se rapidně zvyšuje produktivita při práci s rozsáhlými sestavami. Software NX Realize Shape – nabízí bezkonkurenční sadu nástrojů integrovaných do prostředí produktového vývoje. NX 9 také nabízí užší integraci PLM skrze prostředí Active Workspace, stejně jako další různá vylepšení plně integrovaných řešení CAD/CAM/CAE.

Vylepšení v NX 9 nabízí řešení společná pro různá odvětví, jako je automobilový průmysl, letectví, loďařství, spotřební zboží, obrábění a další. Ačkoliv je po celém světě preferovanou metodou konstruování konstrukce ve 3D, přesto jsou produktová data ve 2D v určitých fázích vývoje produktu stále používány v prakticky každém průmyslu a to v mnoha různých digitálních formátech jsou. Naneštěstí, kvůli nekompatibilním datovým strukturám a nekonzistentní CAD technologii je práce s těmito 2D daty povětšinou zdlouhavá a časově náročná. Synchronní technologie pro 2D prostředí tyto problémy eliminuje tím, že dává 2D datům inteligenci bez nutnosti překladu dat a umožňuje tak uživatelům intuitivně upravovat různé 2D CAD soubory až pětkrát rychleji. To je užitečné zejména pro odvětví, jakými jsou automobilový průmysl, letectví, obrábění a další odvětví s velkým množstvím 2D produktových dat.
Siemens NX9 ST 2D-Realisticke vizualizace-1343

Nový nástroj NX Realize Shape poskytovaný v NX 9 nabízí unikátní prostředí pro design volných tvarů při návrhu produktů se složitými tvary nebo komplexními povrchy. Je to jediné řešení v průmyslu, které bezproblémově integruje nejpokročilejší, snadno ovladatelné, flexibilní nástroje pro konstrukci volných tvarů s CAD/CAM/CAE řešením. Výsledkem je, že společnosti vyrábějící širokou škálu spotřebních produktů, stejně jako výrobky pro letectví, lékařství či loďařství, mohou zkrátit dobu potřebnou k vývoji produktů tím, že eliminují několikanásobné kroky spojené s použitím různých nástrojů pro design a technický vývoj.

Stovky dalších vylepšení v NX 9 se týkají každé oblasti CAD, CAM a CAE. Zavedení 4GD, nového přístupu konstrukce a správy dat, které přináší univerzální a účinné metody pro spolupráci a konstrukci v kontextu sestav, zrychluje vývoj komplexních produktů s miliony komponentů. Implementací Active Workspace 2.0 - nového inovativního uživatelského rozhraní do softwaru Teamcenter společnosti Siemens, umožňuje uživatelům NX 9 rychle najít relevantní informace jakými jsou nejen díly, ale i úkoly, průběh prací, požadavky a specifikace i z různých externích datových zdrojů.
Siemens NX9 CAM a MRL Connect for NX-1343

Nové nástroje NX CAE vylepšují teplotní analýzy leteckých motorů, čímž redukují čas potřebný k nastavení komplexních ohraničujících podmínek o 75 procent. Nový NX CAE paralelní řešič teplotních úloh nabízí navýšení výkonu u rozměrných modelů a přináší tak výsledky rychleji. Vylepšení v softwaru NX Nastran, předního FEA řešení, umožňují navýšením výpočetního výkonu, přesnosti a škálovatelnosti provádět simulace hluku, vibrací a tvrdosti (NVH) v polovičním čase.
NX 9 kontrola Mexh Morphing-1343

Nové možnosti nabízí systém NX pro oblast výroby ve formě vylepšeného ovládání, umožňující rychlejší a flexibilnější CAM a CMM programování. Pro obrábění forem a zápustek nabízí pokročilou správu obráběcích regionů, která uživatelům zajistí efektivnější programování v podobě grafického interaktivního zobrazení. U komplexních forem tato novinka zajistí až o 40 procent rychlejší programování a zároveň velmi přesné řízení obráběcích strategií. Nová možnost vícenásobného programování dovoluje programátorům opakovaně využít připravené obráběcí sekvence pro jakékoliv množství podobných dílů v rámci obráběcího projektu. Například nastavení se šesti identickými součástmi může být tak naprogramováno až čtyřikrát rychleji. Nově přidaný MRL Connect for NX spojuje NX CAM přímo s Manufacturing Resource Library (MRL) aplikace Teamcenter, což umožňuje programátorům snadný přístup ke sdílené knihovně řezných nástrojů, upínacích prvků a obráběcích šablon. Možnosti CMM Inspection Programming byly rozšířeny o podporu měření plošných modelů součástí, což poskytuje výrobcům v leteckém průmyslu a obraně, hi-tech elektronice a v automobilovém průmyslu vysoce automatizované programování inspekčních drah.

NX9 CAE teplotni animaceNX 9 je již nyní k dispozici. Pro více detailních informací ohledně všech nových funkčností v NX9 navštivte www.siemens.com/plm/nx9.


Mohlo by vás zajímat:
 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit