Altair - konference
Google překladač: English Deutsch

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Podaří se be3D.cz prodávat 3D tiskárny v Americe?

Středa, 19 Únor 2014 14:45

Tags: 3D tisk | 3D tiskárna | be3D.cz | CzechAccelerator | CzechInvest | DeeOrange | DeeRed | Silicon Valley

be3d DeeRed DeeOrange-1408Český start-upový projekt be3D.cz, který vyrábí 3D tiskárny DeeOrange a DeeRed, úspěšně prošel výběrovým řízením v projektu CzechAccelerator 2011–2014 agentury CzechInvest. Spolu s dalšími pěti firmami míří do významných světových podnikatelských inkubátorů. be3D.cz pojede do pověstného Silicon Valley. Od tříměsíční stáže si be3D.cz slibuje nové zkušenosti a zároveň možnost položení základů americké distribuční sítě pro tiskárny tohoto českého výrobce, který začínal ve vědeckém inkubátoru ČVUT. S nápadem vyrábět 3D tiskárny přišel David Miklas, zakladatel be3D.cz, na konci roku 2012.

Za necelý rok fungování představila be3D.cz dvě 3D tiskárny z vlastní produkce, které mají vysoký potenciál být komerčně úspěšné. „To, že jsme byli vybráni v projektu CzechAccelerator 2011 – 2014 je pro mě potvrzením, že to děláme dobře. Silicon Valley je rovnítkem pro ty nejlepší světové hráče na poli technologického vývoje a před rokem by mě ani nenapadlo, že bychom se tam s našimi tiskárnami někdy jeli podívat. Před zmíněným rokem jsme teprve kreslili první tiskárnu DeeOrange,“ říká David Miklas.
Komisi, která projekt 3D tiskáren hodnotila, se líbila především jeho komplexnost a příznivá pořizovací cena i snadné ovládání tiskáren. Společnost míří na trh, který je již poměrně konkurenční, ale díky vlastnímu vývojovému týmu, spolupráci s přední univerzitou a ochraně duševního vlastnictví má tento produkt komerční potenciál.


Mohlo by vás zajímat: