POINT.X (2018-19)
CAD - online trafika
Google překladač: English Deutsch

Zásadní průlom v počítačových čipech

Úterý, 30 Leden 2007 10:41
Intelengineer_with45nm_705.jpgZa největší průlom v počítačových čipech za posledních 40 let označuje Intel svoji inovaci základní konstrukce tranzistorů. Intel k výrobě izolačních vrstev a přepínacích hradel svých 45nm tranzistorů použil dva zásadně nové materiály. Stamiliony nových mikroskopických tranzistorů (přepínačů) se stanou základem nové generace vícejádrových procesorů řady Intel Core 2 Duo, Intel Core 2 Quad a Xeon. Intel rovněž zveřejnil, že už má k dispozici pět verzí funkčních prototypů těchto produktů – první třetinu z patnáctky nových procesorů, které pro 45nm výrobní technologii připravuje.
Cegra - Graphisoft ARCHICAD 22
Tento významný krok umožní výrobu procesorů pro PC, notebooky a servery s rekordním výkonem, protože řeší problém, který komplikuje výrobu čipů i PC a snižování jejich velikosti, spotřeby, hluku a ceny – omezuje svodové proudy v tranzistorech. Další desetiletí by tak měl být platný Mooreův zákon, který počítá se zdvojnásobením počtu tranzistorů každé dva roky. Vývoj a testování probíhá podle plánu, který počítá s náběhem 45nm výroby ve druhé polovině tohoto roku.
Uvedeme-li malé srovnání, na jednu buňku lidské červené krvinky by se vešlo zhruba 400 kusů 45nm tranzistorů. Přesně před 10 lety byla špičkou 250nm technologie, což znamená, že tehdejší tranzistory byly zhruba 5,5× delší a měly 30× větší plochu.

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit