Amper 2019
CAD - online trafika
Google překladač: English Deutsch

Externí disk WD My Book s eSATA

Úterý, 13 Únor 2007 16:49
WDMyBook_707.jpgNový externí pevný disk Western Digital My Book Premium ES Edition je vybaven rozhraním eSATA (externí Serial ATA) a USB 2.0. eSATA je novou technologií, která přenáší data mezi externím zařízením a počítačem rychleji než doposud. Využívá stejnou technologii rozhraní, která se stává standardem uvnitř osobních počítačů. Je určeno pro připojení periferií, jako jsou externí pevné disky, stejnou přenosovou rychlostí, jako interní komponenty.
Rozhraní eSATA se v odvětví výpočetní techniky a spotřební elektroniky používá stále více a očekává se, že díky svému mimořádnému výkonu bude příštím standardním způsobem připojení externích zařízení. Téměř všechny současné základní desky obsahují interní SATA a na trhu je dostupných mnoho karet PCI, které umožňují připojení disků s eSATA k PC a Mac. Stále více výrobců základních desek zahrnuje podporu připojovacích portů rozhraní eSATA.
Rozhraní nabízí spotřebitelům mimořádný výkon multimediálních aplikací, jako je streaming hudby nebo filmů nebo editace videa. Disk My Book Premium ES Edition dokáže přenášet data rychlostí až 300 MB za sekundu (standardní přenosová rychlost USB 2.0 činí asi 60 MB/s). Je kompatibilní s počítači PC a Mac, obsahuje zálohovací software EMC Retrospect Express HD 2.0.
Přibližná cena disku s kapacitou 320 GB je 179 USD, 500GB verze stojí 229 USD.

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit