Google překladač: English Deutsch

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Mio Combo 5107 – navigace a autokamera v jednom

Neděle, 24 Srpen 2014 20:41

Tags: 5 palců | Displej | GIS | GPS | Hardware | Kamera | Mio | Navigace

Mio 5107-2-1434Mio, dodavatel přenosných navigačních zařízení, a bezpečnostních kamer do aut a pro outdoor, uvedl na trh novinku v podobě 5" navigace do auta, která je zároveň vybavena kamerou pro záznam situace před vozidlem. Je určena pro ty zákazníky, kteří chtějí využívat výhod obou zařízení najednou, uspořit místo na čelním skle, zredukovat napájení ze dvou zásuvek na jednu, plnohodnotně navigovat na místo určení a zaznamenávat video jako důkazní materiál nebo jen tak, pro zábavu a sdílení. Obrazovka navigace má matný povrch proti odleskům a rozlišení 800 × 480. Jde také o doposud nejrychlejší model s dvoujádrovým procesorem ARM11 s frekvencí 500 MHz.

Standardně obsahuje 4 GB interní paměti pro mapy 44 zemí Evropy s doživotní aktualizací, IQ Routes pro doporučení nejvhodnější trasy, funkci LearnMe Pro k optimalizaci trasy dle zvyklostí řidiče a nově lze navigovat dle čísla orientačního, tak i popisného.

Obdobně jako nejvyšší modely navigací je model Combo 5107 vybaven video vstupem, do kterého lze připojit například parkovací kameru nebo třeba přehrávač DVD. K diskrétnímu poslechu pak slouží 3,5 mm konektor Jack k připojení sluchátek nebo externích reproduktorů. Vestavěná kamera v navigaci disponuje rozlišením 1 Mpx a zpracovává video v kvalitě 720p, 30 snímků/s. Optika je tvořena soustavou skleněných čoček se světelnosti f/2,4 a úhel záběru činí 118 diagonálně a 101 horizontálně pro záznam široké plochy před vozidlem. Za horších světelných podmínek se využívá přísvitu 4 integrovaných IR diod. Záznam se ukládá na přiloženou 8 GB microSD kartu vkládanou do samostatného slotu. Přístroj podporuje karty kapacity 32 GB Class 4 a více. Druhý z microSD slotů se využívá pouze pro aktualizaci firmwaru.  

Kamera je vybavena 3osým G-senzorem přetížení, který sleduje, pokud v jakémkoliv směru (tedy i zezadu) dojde k prudké změně pohybu. Záznam je pak interpretován do grafu a může se snadno zjistit, jaké síly působí na vozidlo v průběhu cesty a z jakého směru přišel případný náraz. Kamera v kombinaci s integrovanou GPS je schopna zároveň s videm nahrávat i přesnou pozici, směr a rychlost. Při přehrávání záznamu v programu MiVue Manager je nahrané video automaticky synchonizováno s polohou vozidla na Google Maps. Videa lze snadno sdílet i na sociálních sítích jako je YouTube nebo Facebook.

Mezi standardní funkce patří technologie IQ Routes, která využívá informace získané od milionu řidičů za účelem vypočítání co nejvhodnější trasy. Dále je zde 3D náhled jízdních pruhů a křižovatek – díky funkci Lane Guidance si bude řidič jistý, že je při odbočování vždy ve správném jízdním pruhu. Průvodce tunelů pak automaticky dopočítává polohu vozidla ve chvíli, kdy je zařízení bez GPS signálu. Při dojezdu do cíle lze využít Parkovacího asistenta, který do 1 km v okolí cíle nalezne nebližší parkovací místa. Zároveň funkce Find My Car si pamatuje polohu vozidla, takže dovede majitele zpět na místo.

Před zahájením jízdy jsou po zadání cíle nabídnuty hned 4 varianty různých tras - nejrychlejší, nejkratší, nejsnadnější a nejlevnější. Stačí si pak vybrat tu, která v daný moment nejlépe odpovídá potřebám řidiče či situace. Trasy reflektují funkci Learn Me Pro, která se učí stylu jízdy řidiče a přizpůsobí mu nejen výběr obvyklé trasy, ale přesněji určí i čas příjezdu do cíle.

Mio Combo 5107 Lifetime obsahuje 44 map zemí Evropy, které mají zajištěny aktualizace po dobu životnosti přístroje a jsou prováděny až 4x ročně. v případě, že se řidič rozhodne navštívit jiné země, než jsou obsaženy v navigaci, lze využít ojedinělou možnost Půjčování map. Další mapy tak lze jen pronajmout pouze na potřebnou dobu, a není nutné platit vysoké ceny za limitovanou licenci. Služba půjčování map nabízí pronájem mapy dané země na 3 dny, 1 týden nebo 1 měsíc, což ve srovnání s pořizovací částkou standardní mapy představuje úspory ve výši až 80 %.

Díky doživotní bezplatné databázi rychlostních radarů jsou navigace schopny varovat jak při překročení povolené rychlosti, tak i na blížící se místo sledované radarem. Lze tak přizpůsobit jízdu, zajistit poklidný průjezd kritickými místy a zvýšit bezpečnost projížděné lokality.

Navigace Mio Combo 5107 Lifetime včetně 8 GB microSD karty je dostupná od srpna 2014 za doporučenou cenu 4 999 včetně DPH.


Mohlo by vás zajímat: