Google překladač: English Deutsch

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Doporučený hardware pro CAD

Pátek, 29 Srpen 2014 06:49

Tags: Autodesk | Hardware | Nicom | Školení | Vzdělávání

Nicom 1435Na autorizovaných školeních produktů Autodeskse setkáváme velice často s dotazem, jakým hardwarovým vybavením by měl počítač disponovat. Samozřejmě ve většině případů je to otázka financí, které tazatel bude mít k dispozici, ale vždy je nutné začít se specifikací, jakou CAD aplikaci bude používat. Vždy je dobré se odpíchnout od požadavků minimální konfigurace, kterou Autodesk na svých stránkách nabízí. Samozřejmě, že pro každý produkt či jeho verzi bude toto nastavení jiné (AutoCAD, Inventor, 3ds Max, …). Minimální konfigurace se tak může stát odrazovým můstkem po pracovní stanici, která bude splňovat nejen minimální požadavky, ale také která zmaximalizuje možnosti CAD aplikace.

CAD vývojáři mají samozřejmě zájem na tom, aby uživatelé byli správně vybaveni pro používání jejich aplikací, proto vždy Autodesk nabízí informace o minimální a doporučené hardwarové konfiguraci. Ty samozřejmě navádí uživatele, z jakých dílů by měl být počítač sestaven. Poskytuje ale také na svých stránkách Autodesk hardwarového poradce, který umožní uživateli vybrat jeden nebo více CAD produktů, které bude na své stanici používat a nalézt tak nejvhodnější hardware pro maximální efektu využití. Uživatel může volit mezi výrobci hardwaru nebo do například sestaveného počítače vybrat vhodnou grafickou kartu, což bává největším kamenem úrazu při koupi nového počítače.
Uživatelé mohou volit mezi doporučeným (hvězdička) nebo certifikovaným (štít) hardwarem. "Doporučený" hardware splňuje doporučené požadavky na CAD aplikaci pro příslušný produkt společnosti Autodesk. Alespoň jedna konfigurace prošla testy, jejichž cílem je ověřit, zda hardware podporuje funkce vybraného produktu. „Certifikovaný“ hardware pak prošel všemi certifikačními testy společnosti Autodesk.

Je důležité dobře pochopit následující termíny uvedené u systémového hardwaru nebo u grafických karet.

Systém

Workstation Desktop nebo Workstation Laptop

Stolní PC nebo notebook určené výrobcem jako třída Pracovní stanice, což obvykle znamená, že jsou navržené pro práci s 3D CAD aplikacemi.

Consumer Desktop nebo Consumer Laptop

Stolní PC nebo notebookurčené výrobcem pro běžnou práci nebo pro hraní her, což obvykle znamená, že nejsou určené nebo doporučené pro použití s ​​3D CAD aplikacemi.

Tablet

Dotykové zařízení s integrovanými komponentami.

Grafické karty

Workstation

Grafickékarty určené výrobcem jako třída Pracovní stanice, což obvykle znamená, že jsou navrženy pro práci s 3D CAD aplikacemi.

Consumer

Grafickékarty určené výrobcem pro běžnou práci nebo pro hraní her, což obvykle znamená, že nejsou určené nebo doporučené pro použití s ​​3D CAD aplikacemi.

Mobile

Mobilní Integrovanégrafické karty, které se obvykle nacházejí v přenosných počítačích.

Školicí středisko NICOM neustále obnovuje hardwarovou PC základnu. Aktuálně školíme na cca 250 počítačích.
Například nyní v Brně spouštíme nově vybavenou učebnu č.5, která je připravená pro nejnáročnější aplikace. Posuďte sami: 16 GB RAM, 2 x 500 GB pevné disky, 4 jádrový procesor 3,4 Ghz, grafické karty dostatečným výkonem i na nejnáročnější 3d aplikace.
Důležitá je jistě i zobrazovací technika k počítačům jsou připojeny profesionální monitory Dell (24 palců, 1920x1200px, IPS)
Vyzkoušejte školení NICOM, třeba již na nové učebně.

Autor článku:

Ing. Michal Spielmann
Garant kurzů a testování Autodesk – NICOM
AutoCADCertified Professional
Autodesk InventorCertified Professional
Autodesk ApprovedInstructor


Mohlo by vás zajímat: