Amper 2019
Pomáháme firmám růst
Google překladač: English Deutsch
Předplatné časopisu CAD

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

6. ročník soutěže Geoaplikace roku vyhlášen

Čtvrtek, 17 Únor 2005 14:25
Česká asociace pro geoinformace (CAGI) ve spolupráci s Ministerstvem informatiky ČR, Ministerstvem vnitra ČR, komisí ISMO Svazu měst a obcí ČR a sdružením TUESDAY Business Network vyhlašuje 6. ročník soutěže Geoaplikace roku. Letošní ročník je zaměřen na účinnost nasazení jednotlivých geoinformačních řešení a technologií, a to jak ve veřejné správě, tak v komerčním sektoru. Osobní záštitu nad soutěží převzal ministr informatiky Vladimír Mlynář.

Zacíleno na účinnost řešení
Šestý ročník soutěže s podtitulem „Zacíleno na účinnost řešení“ je tématicky zaměřený na účinné a inovativní využívání geoinformačních technologií, dat a služeb ve veřejné správě i komerčním sektoru. Důvodem pro spojení těchto odlišných kategorií je to, že v současnosti je propojení veřejné správy a komerční sféry často velmi úzké.
V šestém ročníku soutěže Geoaplikace roku jsou vyhlášeny následující kategorie:
A - GIS pro lepší služby veřejné správy
Cílem je ukázat aplikace, kde je s pomocí GIS veřejná správa přesnější, rychlejší, schopnější obsloužit v kratším čase větší počet občanů; důraz se klade na dostupnost geoinformací veřejného sektoru, na interoperabilitu a na spolupráci mezi subjekty veřejné správy.
B - GIS v malých městech a obcích
Cílem této kategorie je ukázat možnosti využívání GIS v podmínkách malých měst a obcí do 15 000 obyvatel, které nemají k dispozici GIS specialisty.
C - komerční GIS
V této kategorii je kladen důraz na inovativnost, zajištěnost, kvalitu, originalitu, profesionální služby, přidanou hodnotu řešení, dostupnost, srozumitelnost pro uživatele. Cílem této nově vyhlášené kategorie v soutěži je ukázat aplikace komerčního sektoru, které v synergickém efektu přinášejí celospolečenský užitek a výrazně urychlují proces budování informační společnosti.

Do soutěže mohou být přihlašovány funkční aplikace, které byly v předchozích letech reálně nasazeny a využívány ve veřejné správě nebo v komerčním sektoru.

Podrobné propozice soutěže budou k dispozici na webových stránkách soutěže http://www.cagi.cz/geoaplikace.

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit