Amper 2019
Pomáháme firmám růst
Google překladač: English Deutsch
Předplatné časopisu CAD

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Miniaturní rodinné stylovky Panasonic

Pátek, 13 Duben 2007 14:51
LumixFX715.jpgPanasonic rozšiřuje řadu kompaktních stylových fotoaparátů Lumix o dva nové modely DMC-FX12 a DMC-FX10. Oba jsou osazeny objektivy Leica se světelností f2,8 a kovovým tělem. Disponují systémem Inteligentní stabilizace obrazu, 3x optickým zoomem (ekvivalent k 35 - 105 mm kinofilmu) a rozlišením 7,2 nebo 6,0 Mpix. Nová funkce Rychlé nastavení umožňuje okamžitý přístup k nejčastěji používaným funkcím a 22 motivových režimů usnadní fotografování v různých situacích a podmínkách i naprostým laikům, bez nutnosti zdlouhavého a složitého nastavování. Modely FX12 a FX10 mají samozřejmě kompletní českou lokalizaci menu a rozsáhlé nápovědy.
Objektiv Leica DC VARIO-ELMARIT se světelností 2,8 a 3x optickým zoomem se skládá ze sedmi členů v šesti skupinách a obsahuje tři čočky se třemi asférickými povrchy. Inteligentní systém stabilizace obrazu se skládá ze dvou prvků – optického stabilizátoru MEGA O.I.S. a adaptivního nastavení ISO (I.I.C.). Vedle „nepevné“ ruky dokáží nové modely kompenzovat i druhou nejčastější příčinu rozmazaných snímků – pohyb fotografovaného objektu. Funkcí inteligentního nastavení ISO (I.I.C.) průběžně vyhodnocují pohyb objektu a automaticky přizpůsobí nastavení ISO a expoziční čas tak, aby co nejlépe odpovídal světelným podmínkám.
Při velkém počtu fotografií se uplatní nový režim Kalendář, kde se snímky zobrazují podle data. Kromě standardního videozáznamu ve formátu 4:3 a rozlišení VGA nabízí přístroje také možnost nahrávat ve formátu 16:9 s rozlišením 848 x 480 pixelů při frekvenci 30 snímků za sekundu. V tomto režimu nabízí fotoaparát unikátní funkci: zobrazení rozfázovaného pohybu, tj. náhledu 9 po sobě jdoucích „políček“ videozáznamu – to se výborně hodí například pro analýzu tenisových nebo golfových úderů.
Novinkou je vestavěná paměť s kapacitou 27 MB, která umožňuje fotit i bez SD/SDHC karty anebo po vyčerpání její kapacity. Na jedno nabití akumulátoru je možné pořídit až 350 (FX12) a 370 (FX10) snímků (dle standardu CIPA). Digitální fotoaparáty Panasonic DMC-FX12 a FX10 jsou na našem trhu dostupné ve stříbrném, černém a plážově modrém (jen FX10) provedení za doporučené ceny 7.995 a 6.995 Kč.

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit