Amper 2019
Fresh-IT
Google překladač: English Deutsch
Předplatné časopisu CAD

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Videokamera do nepohody

Středa, 25 Duben 2007 22:53
S10_LCD717.jpgPanasonic uvádí na český trh miniaturní videokameru SDR-S10, která k ukládání záznamu využívá paměťové karty SD. Přístroj se svými rozměry (31 x 63 x 114 mm) vyrovná kompaktním digitálním fotoaparátům a díky speciální konstrukci je odolný vůči vodě, sněhu, prachu, nárazu a extrémním teplotám. Videokamera je vybavena objektivem Panasonic s 10x optickým zoomem, elektronickou stabilizací obrazu a ukládá videozáznam v DVD kvalitě ve formátu MPEG2 na paměťovou kartu formátu SD nebo nového velkokapacitního formátu SDHC. Při použití karty SDHC o kapacitě 4 GB je k dispozici až 3 hodiny a 20 minut záznamu v režimu LP a Panasonic brzy uvede na trh dokonce 16GB verzi karet SDHC.
Videokamera nemá žádnou záznamovou mechaniku, a tak je model S10 odolný vůči pádu z výšky až 1,2 metru. Paměťové karty SD umožňují pohodlné sdílení souborů nejen mezi videokamerou a osobním počítačem, ale také s plazmovými televizory VIERA, DVD rekordéry DIGA a dalšími přístroji, které s tímto paměťovým médiem pracují. Díky jednoduššímu procesu načítání dat se dá snímat už za 1,7 sekundy po zapnutí videokamery.
SD videokamera pracuje s proměnlivým datovým tokem (VBR), takže stupeň komprese odpovídá náročnosti zobrazovaných scén. Natáčení probíhá v širokoúhlém formátu 16:9, kamera je vybavena širokoúhlým LCD panelem s úhlopříčkou 2,7 palce (6,9 cm). Pro reprodukci na televizorech se standardním poměrem stran je možné zvolit i režim 4:3.
Panasonic SDR-S10 se na českém trhu objeví v květnu letošního roku s doporučenou koncovou cenou, která činí 12.295 Kč (včetně 2GB paměťové karty SD).

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit