SolidVision
3DConnexion
Google překladač: English Deutsch

Energeticky úsporné servery IBM

Čtvrtek, 03 Květen 2007 14:18
IBM_hs21_719.jpgIBM oznámilo nové přírůstky ve své řadě energeticky úsporných serverů BladeCenter a System x, které pomohou klientům snížit spotřebu energií a související emise CO2. Systémy jsou vybaveny nejmodernějšími nízkonapěťovými mikroprocesory AMD a Intel, a k ukládání dat používají energeticky šetrné paměti flash.
Pohlédneme-li na tyto technologie z ekologické stránky:
na každý spotřebovaný kilowatt elektřiny je do ovzduší vypuštěno v průměru půl kilogramu oxidu uhličitého. Například s novými nízkonapěťovými blade servery, které jsou osazeny čtyřjádrovými procesory Intel, mohou podniky na každém blade serveru se dvěma paticemi ušetřit až 60 wattů. A v podnikovém prostředí s 1000 blade servery tak mohou ročně zabránit vypuštění téměř devíti tun CO2 do atmosféry. To odpovídá množství CO2, které vyprodukuje tryskové dopravní letadlo, když sedmkrát poletí z New Yorku do Londýna a zpátky.
K vysoké energetické účinnosti serverů BladeCenter a System x přispívají také další inovace IBM, například řízené chlazení Calibrated Vectored Cooling a také nástroj PowerExecutive, který pomáhá měřit, kontrolovat a omezovat spotřebu energie napříč několika systémy. Servery dále používají energeticky úsporné zdroje napájení.
Přímo do blade serverů lze buď umístit větší diskovou kapacitu, nebo je naopak možné místní úložiště z blade serverů zcela odebrat a zkonsolidovat ukládání dat v externím systému. Bezdiskové pojetí zvyšuje spolehlivost blade serveru, neboť odstraňuje jedinou pohyblivou součást v systému.
Jednotka IBM 4GB Modular Flash Drive je složena výlučně z polovodičových součástek, takže její spotřeba energie je až o 95 % nižší než spotřeba tradičního HDD. Navíc je zde asi 150× kratší přístupová doba (0,1 ms) než u běžných pevných disků. Volitelná IBM 4GB Modular Flash Drive je k dispozici pro BladeCenter HS21 XM, který lze vybavit až 32 GB paměti a až osmi vstupními a výstupními porty.

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit