Amper 2019
Pomáháme firmám růst
Google překladač: English Deutsch
3Dexpo
Předplatné časopisu CAD

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Nový status MapGuide Open Source

Pondělí, 07 Květen 2007 18:08
MapGuide719.jpgPo prvním výročí svého uvedení dosáhla aplikace MapGuide Open Source nového statusu jako plně podporovaný projekt organizace Open Source Geospatial Foundation (OSGeo). Produkt MapGuide Open Source, původně vyvinutý společností Autodesk jako Autodesk MapGuide a uvolněný komunitě open source v roce 2006, je webová platforma, která umožňuje uživatelům vyvíjet a publikovat online mapové aplikace a geoprostorové webové služby. V průběhu „inkubace“ projektu se více než 600 členů komunity aktivně podílelo na vývoji a testování funkčnosti, provozuschopnosti a podpory softwaru. Robert Bray, manažer platformního softwaru a architekt geoprostorových řešení společnosti Autodesk, v rámci potvrzení projektu zaujal pozici viceprezidenta nadace OSGeo pro MapGuide Open Source.
Open source geoprostorová komunita už tuto aplikaci výrazně přijímá, což potvrzuje více než 25 tisíc kopií stažených za první rok a v průměru čtyři až pět tisíc kopií stažených měsíčně v roce 2007. Dosud byly vydány tři verze aplikace MapGuide Open Source. Zatím poslední aktualizace z ledna 2007 přidala přímou podporu souborů KML pro mapovou službu Google Earth.
Jedním z nových projektů, které využívají MapGuide Open Source, je San Francisco Urban Forest Mapping System, dynamický online zdroj pro obyvatele, občanské skupiny a zaměstnance města, kteří v něm aktualizují a sdílí informace o stromech v městském lese San Francisca.
Kromě softwaru MapGuide Open Source poskytl Autodesk nadaci OSGeo jako open source projekt také svou technologii přístupu k datům Feature Data Object (FDO). Podporu komunitě open source Autodesk dále prokazuje jako stálý sponzor nadace OSGeo.
Další informace o technologii MapGuide Open Source najdete zde.

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit