Amper 2019
Pomáháme firmám růst
Google překladač: English Deutsch
Předplatné časopisu CAD

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Allplan 2006.2 uveden na český a slovenský trh

Čtvrtek, 24 Květen 2007 17:34
ifc-Viewer721.jpgK 21. květnu byla uvolněna pro český a slovenský trh verze CAD systému Allplan 2006.2. Tato verze jako každá nová přináší řadu vylepšení a novinek. První novinkou je podpora operačního systému Windows Vista. Protože je operační systém Windows Vista náročnější na systémové prostředky je třeba brát na zvýšené požadavky zřetel a zajistit jejich dostatečnou kapacitu. Allplan 2006.2 také dokáže lépe využívat operační paměť. To umožňuje zpracování např. velmi rozsáhlých animací - velkých modelů. Allplan dokáže aktuálně využít až 3 GB operační paměti. Aby bylo možné programem paměť využít, je třeba nakonfigurovat nastavení operačního systému.
Od verze Allplanu 2006.2 je možné importovat a exportovat *. dwg a *.dxf soubory ve formátu AutoCAD 2007. Při importu dat je formát AutoCAD 2007 detekován automaticky, při exportu je možné příslušný formát vybrat.
V nové verzi také přibylo rozhraní IFC2x3, které lze považovat za platformu, která bude v každé své nové verzi 2x-N přinášet další odborné aspekty a definovat další odpovídající elementy pro výměnu informací o modelu. Pro ještě efektivnější využití IFC modelu v praxi přináší nová verze rozhraní IFC kromě definic 3D elementů také definici 2D elementů, např. popisy, texty, symboly a šrafy, které umožní použít rozhraní IFC místo doposud používaných 2D standardů, jako např. DWG.
Pro kontrolu a ověření exportovaného IFC modelu je k dispozici prohlížeč Nemetschek IFC Viewer, který si lze zdarma stáhnout. Kompletní informace o IFC a BIM najdete zde.

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit