Amper 2019
CAD - online trafika
Google překladač: English Deutsch

MITCalc dospěl k verzi 1.40

Pátek, 25 Květen 2007 13:18
MITCalc721.jpgNejaktuálnější verze balíku strojírenských a technických výpočtů MITCalc, podporující nejrozšířenější 2D a 3D CAD systémy, nese nyní označení 1.40. Nová verze byla rozšířena o nový výpočet šnekového ozubení (DIN, AGMA) a byl integrován rozšiřující balíček EP06 (Ložiska III - FAG). Přibyla také kompatibilita výpočtů s MSOffice 2007 (úpravy uživatelského rozhranní) nebo podpora AutoCADu 2008. Došlo i k dalším úpravám, opravám a rozšířením, novinkou, kterou ovšem naši uživatelé asi neocení, je například i jazykový balíček pro čínštinu (traditional a simplified).
Výše zmíněný výpočet šnekového ozubení je určen pro geometrický a pevnostní návrh a kontrolu šnekového soukolí. Ozubení je možné navrhovat pro zvolené koeficienty bezpečnosti a to včetně optimalizace, například na hmotnost, účinnost, osovou vzdálenost a další. Kromě výpočtu geometrie a koeficientů bezpečnosti (opotřebení, zadírání, průhyb, únavový lom) je zařazena i teplotní analýza šnekového převodu. Výpočet je podle DIN 3996, DIN 3975-1, DIN 3975-2 a podle ANSI/AGMA 6022-C93 a /AGMA 6034-B92.
Pro kuželíková a kuličková naklápěcí ložiska (Ložiska I - SKF) byla odstraněna doporučená hodnota max. dovoleného axiálního zatížení (platí pouze pro ložiska montovaná s adaptérem), u kuličkových naklápěcích ložisek byla opravena chybná hodnota radiálního součinitele "X". Opraveny byly některé obrázky u válečkových a jehlových ložisek a 3D vykreslování u některých kuželíkových ložisek. Úpravou prošlo 2D a 3D vykreslování u některých axiálních soudečkových ložisek.
U ložisek II – INCH došlo ke korekci výpočtu dvojice kuličkových ložisek s kosoúhlým stykem pro ložiska "MRC Bearing Group" s úhlem styku 15°. Zpřesnil se výpočet součinitele trvanlivosti a23 přesně podle "DIN ISO 281 Bbl 1:2003-04".
Moduly a podrobné informace jsou dostupné na www.mitcalc.cz.

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit