Amper 2019
Google překladač: English Deutsch

Intel Centrino Duo a Pro již na českém trhu

Čtvrtek, 31 Květen 2007 12:31
Intel_Santa_Rosa_Illustration_222.gifIntel včera uvedl na český trh očekávanou novou generaci procesorové technologie Intel Centrino Duo a Centrino Pro. Technologie, dříve uváděná pod kódovým označením Santa Rosa, je určena pro přenosné počítače. Obě procesorové technologie disponují mnoha inovativními funkcemi, které uspokojí potřeby nejnáročnějších uživatelů. Zatímco Intel Centrino Duo je určeno převážně domácím uživatelům, Intel Centrino Pro svými funkcemi a možnostmi míří do firemního segmentu.
„Česká republika patří mezi několik zemí světa, v nichž se notebooky těší stejné oblibě jako stolní počítače. Věřím, že i nová technologie Intel Centrino se v Česku rychle prosadí – svědčí o tom rekordní řada modelů, které se na tuzemském trhu objevily,“ řekl Evžen Pavlovský, obchodní manažer Intelu. Notebooky postavené na nové technologii u nás nyní nabízí jedenáct tuzemských a světových výrobců (značek): Acer, Asus, Barbone, Dell, HAL3000, HP, Fujitsu Siemens, Kvazar-Micro, Lenovo, Lynx a Toshiba.
Očekává se, že nových funkcí a možností uvedených technologií letos využije řada dodavatelů hardwaru, kteří představí více než 230 modelů přenosných počítačů postavených na této technologii. Notebooky se budou dodávat v různých kombinacích tvarů a velikostí, a to od kompletně vybavených modelů se 17" displeji, až po malé, energeticky úsporné počítače s hmotností pod 1,5 kg.
Intel Centrino Duo a Pro ve srovnání s předcházející generací přinášejí zásadní zlepšení nejen ve výpočetním výkonu, ale i v delší výdrži baterií.
Srdcem notebooků postavených na této technologii je nejnovější procesor Intel Core 2 Duo. Rodina chipsetů Mobile Intel 965 Express, které disponují technologií Intel Clear Video Technology, umožňuje lepší zážitek ze sledování videa ve vysokém rozlišení. Rychlejší stahování nebo odesílání digitálního obsahu prostřednictvím internetu umožňuje funkce Intel Next-Gen Wireless-N, která využívá výkonnou bezdrátovou technologii 802.11AGN WLAN. Volitelnou funkcí je Intel Turbo Memory, která umožňuje až dvakrát rychlejší přístup k často používaným aplikacím a zkracuje dobu nezbytnou pro spuštění počítače až o 20 %. Kratší startovací časy zároveň přispívají k nižší spotřebě energie.
Podrobnější informace najdete zde: Intel Centrino Duo a Intel Centrino Pro.

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit