Pomáháme firmám růst
Google překladač: English Deutsch
Předplatné časopisu CAD

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Sun úspěšně spustil Solaris na procesoru ROCK

Pondělí, 04 Červen 2007 11:53
Sun_t2000_723.jpgSpolečnosti Sun Microsystems se poprvé podařilo úspěšně spustit operační systém Solaris 10 na špičkovém procesoru SPARC „ROCK“. Tohoto důležitého milníku dosáhla dříve, než plánovala, již šest týdnů po obdržení první dodávky prototypů tohoto procesoru ROCK.
„První spuštění Solarisu je zásadní úspěch ve vývoji našeho čipu nejvyšší třídy s technologií multithreading,“ řekl David Yen, výkonný viceprezident Sun Microelectronics. „Díky tomu se stále držíme plánu uvést první systémy s procesory ROCK ve druhém pololetí roku 2008. Tyto systémy přinesou bezprecedentní propustnost pro náročné podnikové aplikace, například ERP, CRM či velké databáze.“
Procesor ROCK je 16jádrová implementace architektury UltraSPARC, která poskytuje vysokou účinnost pro jednovláknové i vícevláknové aplikace nejvyšší třídy. Představuje třetí generaci procesorů CMT Sunu po procesoru UltraSPARC T1 a chystaném procesoru Niagara 2. Procesor UltraSPARC T1, s až osmi jádry a čtyřmi vlákny na jádro, je v současné době k dispozici v systémech Sun Fire T1000, T2000 a SPARC Enterprise. Tyto systémy s operačním systémem Solaris 10 koncem roku 2005 dostaly Sun do úplně jiné ligy z hlediska výkonu a energetické účinnosti.
Systémy postavené na procesoru Niagara 2 by měly být k dispozici ve druhém pololetí kalendářního roku 2007. Niagara 2 bude mít až osm vláken na jádro a budou v něm integrovány všechny zásadní funkce serveru, to znamená, že se bude jednat o první „systém na čipu“ od Sunu. Systémy postavené na tomto procesoru by měly přinést dvojnásobek propustnosti stávajících systémů T1000 a T2000.

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit