Control
Google překladač: English Deutsch
Bentley
Karat

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Nová platforma blade serverů od Sunu

Pondělí, 18 Červen 2007 11:00
Sun_Blade_6000_03_n725.jpgSun Microsystems uvedl modulární systém Sun Blade 6000. Tento nový systém nabízí široký výběr serverových modulů s procesory UltraSPARC T1 vybavenými technologií CoolThreads i s procesory Intel Xeon a AMD Opteron. Na jediné společné modulární architektuře lze tedy provozovat širokou řadu aplikací včetně virtualizace, databází, webových služeb a vysoce výkonných výpočetních úloh.
Všestranný Sun Blade 6000 používá nejvýkonnější současné mikroprocesory od Sunu, Intelu a AMD a podporuje operační systémy Solaris, Windows a Linux. Sun_Blade_6000_01_725.jpgDisponuje velkou paměťovou kapacitou a vysokou propustností systémových rozhraní, což z něj dělá vhodnou virtualizační platformu, neboť podporuje rozsáhlé paměťové konfigurace s polovičními náklady. Nové systémy podporují mikroprocesory se čtyřmi a osmi jádry.
Díky otevřenosti platformy je možné systém snadno integrovat do stávajících infrastruktur datových center a řídicích systémů, aniž by kvůli tomu zákazník musel nakupovat proprietární rozhraní, proprietární systémy pro správu nebo platit skryté licenční poplatky.
Modulární systém Sun Blade 6000 obsahuje následující komponenty a funkce:

  • Šasi Sun Blade 10 RU: podporuje až 10 desek na šasi a 4 šasi na skříň, takže lze sestavit konfiguraci s kapacitou až 320 jader, 2,5 TB paměti s užitečnou propustností pět Tb/s na skříň.
  • Serverový modul Sun Blade T6300: deska s jedním socketem, osazená procesorem UltraSPARC T1 s technologií CoolThreads.
  • Serverový modul Sun Blade X6250: deska se dvěma sockety připravenými pro čtyřjádrové procesory Intel Xeon řady 5300. Jde o první produkt Sunu s procesory Intel Xeon od lednového oznámení strategické aliance Sunu a Intelu a o první produkt Sunu se čtyřjádrovými procesory.
  • Serverový modul Sun Blade X6220: deska se dvěma sockety, osazená procesory AMD Opteron druhé generace.
  • Pokročilé technologie napájení a chlazení: zajišťuje optimalizované chlazení a proudění vzduchu.
  • Rozhraní postavená na otevřených průmyslových standardech: systém využívá standardizovanou architekturu a adaptéry PCI Express.
  • Otevřená, transparentní správa: podpora většiny standardních rozhraní zaručuje rychlou a snadnou integraci do stávající infrastruktury blade nebo rackových serverů zákazníka bez ohledu na to, zda používá řídicí nástroje Sunu nebo jiných dodavatelů.
Další informace o modulárním systému Sun Blade 6000 najdete zde.

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit