Amper 2019
CAD - online trafika
Google překladač: English Deutsch

Volně dostupná 3D data a GIS úlohy

Úterý, 19 Červen 2007 08:25
ArcGISExpl725.jpgNa stránkách společnosti ESRI je od června k dispozici ke stažení aplikace ArcGIS Explorer. Pomocí této jednoduché aplikace je možné přímo se připojit k řadě připravených 3D dat (glóbů), které poskytuje společnost ESRI, a využít nástroje a úlohy umožňující mnohem více než jen vizualizovat jednoduchou mapu. ArcGIS Explorer můžete použít pro získání dat, služeb na webu vzniklých nejen v prostředí ArcGIS. Aplikace ArcGIS Explorer umožňuje kombinaci webových služeb s lokálními daty. Úlohy mohou zahrnovat pokročilé analytické funkce a zpracování prostorových dat (geoprocesing), např. analýzy viditelnosti, profilování terénu a další. Pro tvorbu těchto úloh nejsou zapotřebí žádné znalosti programování. Úlohy lze uložit buď v rámci určitých map a jen pro určité uživatele, nebo je možné poskytovat je samostatně. Publikované služby i úlohy jsou centrálně spravovány ze serveru, takže jakmile proběhne aktualizace služby, je nová verze automaticky okamžitě k dispozici všem uživatelům. ArcGIS Explorer je tak ideální platformou pro široký přístup k obsahu a možnostem GIS.
Po spuštění otevře ArcGIS Explorer obraz Země (glób), složený ze satelitních snímků. Pracovat však můžete i s dalšími volně dostupnými 3D daty včetně uliční sítě, terénů, hranic a popisků, politických map a fyzické geografie. Tyto glóby poskytuje ArcGIS Explorer prostřednictvím služeb ArcGIS Online, které jsou novinkou firmy ESRI a v současné době běží v Beta verzi. ArcGIS Online zpřístupňuje zdarma obrazová data ve vysokém rozlišení, nabízí např. bezešvé mozaikované letecké snímky Spojených států v rozlišení 1 m a satelitní snímky celého světa v rozlišeních 500 m a 15 m.
Součástí aplikace ArcGIS Explorer je SDK („software developer kit“), který je možné použít pro rozšíření úloh nebo implementaci uživatelských úloh, které budou řízeny jinými webovými službami.
ArcGIS Explorer je k dispozici ke stažení zde.

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit