Control
Google překladač: English Deutsch
Bentley
Tiskárna Brno (CCB)

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Solid Edge V20 testovali uživatelé

Pátek, 22 Červen 2007 14:14
huntsville-725.jpgDivize UGS PLM Software pozvala uživatele do Huntsville ve státě Alabama, aby si zde otestovali novou verzi rozšířeného nástroje UGS Solid Edge. Jedním z nich byl i ing. Tomáš Kopecký, konstruktér opavské společnosti Ostroj. Právě Ostroj před rokem a půl zakoupil na třicet licencí Solid Edge se záměrem přejít od softwarů IDEAS a AutoCAD na Solid Edge a sjednotit kreslící programy pro konstruktéry. I za účelem dalšího rozvoje byli konstruktéři pozváni do Spojených států, aby si novou verzi Solid Edge vyzkoušeli a mohli přispět svými připomínkami – ing. Kopecký jako jeden z problémů uvádí práci s velkými sestavami, kdy konstruktér často naráží na hardwarové nároky sestav a rychlost. Město Huntsville nebylo vybráno náhodou, protože je sídlem vývojového centra UGS PLM Software specializujícího se na Solid Edge. Kromě toho tu sídlí centrum vývoje amerického raketového programu a svá výzkumná střediska zde má i řada technologických a průmyslových firem.
Testující byli rozděleni do několika skupin po zhruba pěti lidech z různě zaměřených společností. Po dvojicích usedali k počítačům v místnostech, přičemž každý dostal k dispozici jednoho asistenta, který se staral o jeho potřeby – například domlouval schůzky s vývojáři, řešil problémy se softwarem atd. Problémy či nejasnosti, zjištěné během testování, byly okamžitě ukládány na server a diskutovány s vývojáři. Bylo-li to možné, byly opravy okamžitě provedeny a nainstalovány. Testeři tak měli jedinečnou příležitost ovlivnit konečnou podobu verze 20 ještě před jejím vydáním. Na konci týdne se účastníci testování sešli s vedoucími vývojových týmů a na závěrečné schůzce byly detailně prodiskutovány zjištěné obtíže. Účastníci se rovněž mohli vyjádřit k tomu, co se jim na Solid Edge nelíbí a co by naopak v tomto systému viděli rádi do budoucna. Všichni účastníci dostali nejnovější dostupnou verzi, aby v testování mohli pokračovat i doma. Vývojáři se v Solid Edge V20 zaměřili na lepší práci se sestavami. Podstatnou změnou je i to, že Solid Edge V20 funguje na 64bitových procesorech, což s sebou přinese možnost používat více paměti RAM. Nová verze obsahuje například grafickou interpretaci hloubky závitu, možnost provádět sražení na ohnutém plechu přímo v modulu plech, seskupování prvků do skupin, možnost otevírání výkresů pouze pro prohlížení, uchytávání kót, poznámek atd.
Novinkou je také Inženýrský diář. Díky němu si uživatel může vytvořit skicu nějaké aplikace, doplnit o výpočty a dál nechávat propočítávat některé proměnné ze skici, což výrazně zrychluje práci při opakujících se výpočtech a návrzích.
Do budoucna se připravují další zajímavé funkce, jako je například asociativní zrcadlení v sestavách apod. Vývojáři rovněž chtějí reagovat na podněty zákazníků, které jsou často velmi zajímavé, neboť američtí konstruktéři často využívají jiné postupy než konstruktéři evropští.

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit