Amper 2019
Fresh-IT
Google překladač: English Deutsch
Předplatné časopisu CAD

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Acer ColorBoost pro videoprojektory

Úterý, 26 Červen 2007 18:21
colorboost726.jpgVideoprojektory Acer s technologií DLP (dnes všechny modely této značky) budou v blízké budoucnosti vybaveny technologií ColorBoost. Tato technologie je založena na optimalizovaném podání barev přizpůsobeném realistickému zobrazení pastelových barev, které jsou používány ve většině aplikací a snímcích.
Acer ColorBoost využívá optimalizované provedení barevného kolečka, nový výkonný algoritmus pro zpracování obrazu a progresivní technologie osvětlovací lampy
Šestisegmentové kolečko je tvořeno primárními barevnými segmenty (červeným, zeleným a modrým) a sekundárními barevnými segmenty (zelenomodrým, žlutým a bílým). Převádí monochromatický obraz na barevný. Filtruje červenou, zelenou a modrou barvu, stejně jako další barvy v závislosti na počtu segmentů barevného kolečka. Šestisegmentové barevné kolečko reprodukuje barvy dvojnásobnou frekvencí v porovnání se tří nebo čtyřsegmentovými kolečky, zajišťuje vyšší sytost barev a omezuje vznik duhového efektu. Přesná synchronizace barevného kolečka Acer a barevný DMD engine snižuje úroveň hlučnosti na 24 dBA (v úsporném režimu).
Funkce nastavení barvy umožňuje uživateli snadno nastavit barevné odstíny, nasycení a světelný tok primárních barev podle jeho požadavků. Barevnou teplotu a světelný tok lze zvýšit nebo snížit bez negativního vlivu na přesnost podání obrazu.
Generátor vln, který využívá různé technologie, jako např. Low Pulse, Variable Plateau a Dynamic Dimming, optimalizuje modulaci proudu lampy a dosahuje zvýšení světelného toku, kontrastu a barevné hloubky, a tedy i přirozenějšího obrazu. Neuplatněná část energie lampy může být využita pro zvýšení účinnosti osvětlení přidáním zelenomodrého a žlutého segmentu pro kompenzaci úbytku energie.
Acer vybavil všechny své projektory technologií Acer Empowering, softwarovým řešením, které usnadňuje uživateli správu a přizpůsobení všech výrobků Acer jeho požadavkům.
Technologie je tvořena následujícími moduly:
  • eView Management - zvolí nastavení projektoru podle světelných podmínek a typu obsahu
  • eTimer Management - poskytuje vizuální nápovědu na obrazovce, která usnadňuje dodržování časového rozvrhu prezentace.
  • eOpening Management - usnadňuje vytvoření přizpůsobitelné uvítací obrazovky.
  • eProjection Management - zaručuje snadné připojení a ovládání projektorů vybavených vestavěným rozhraním Wireless Presentation Gateway.

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit