Amper 2019
CAD - online trafika
Google překladač: English Deutsch

Bull představuje nový high-end server

Úterý, 10 Červenec 2007 15:12
Bull_ns-r422_728.jpgBull oznámil nový přírůstek do své řady NovaScale Universal. Server NovaScale R422 vyniká vysokým výpočetním výkonem, prostorovou úsporností, úsporou energie a efektivní správou clusteru. Se dvěma servery v 1U je NovaScale R422 řešením nabízejícím stejnou hustotu, jakou poskytují blade technologie. Přináší úspory z hlediska nákladů spojených se šasi, spotřebou energie, kabeláží a nákladů na rack. V případě, že plně osadíme jeden rack servery Bull NovaScale R422 dostaneme výkon přesahující 5,4Tflopů.
Šasi serveru obsahuje výkonnou napájecí jednotku (PSU), která z dlouhodobého hlediska přináší významné úspory nákladů na energii. Zatímco běžná efektivita PSU zřídkakdy dosáhne 75 %, NovaScale R422 nabízí koeficient využití dosahující 92 %.
Clustery NovaScale R422 se dodávají buď s Bull Advanced Server (BAS) Linux prostředím nebo s Microsoft Windows Compute Cluster Server 2003.
Softwarové prostředí BAS je nadstavbou standardního systému Red Hat Enterprise Linux 4 nebo 5. BAS obsahuje nástroje pro jednotný management celého systému včetně síťového propojení, celý cluster lze tedy sledovat a řídit jako jeden systém.
NovaScale R422 může být osazen až dvěma dvoujádrovými nebo čtyřjádrovými procesory Intel Xeon (řada 5100 nebo 5300). Tento rackový server používá inovační technologie jako např. základní desku Atoka, kterou společně vyvinuly společnosti Supermicro a Intel. Deska umožňuje umístění dvou serverů do jednoho 1U šasi, tj. až 16 jader nebo více než 170 Gflopů v 1U.
Server se svým integrovaným InfiniBand konektorem nabízí neomezenou škálovatelnost a přitom minimalizuje náklady na propojení. Je vhodný jak pro konfiguraci malého, tak středního nebo velkého rozsahu. Clusterovat lze až několik tisíc serverů NovaScale R422.

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit