Control
Google překladač: English Deutsch
Bentley
Tiskárna Brno (CCB)

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Nové ThinkPady výkonnější a ekologičtější

Pondělí, 16 Červenec 2007 18:26
Lenovo_T61p_15W_727.jpgLenovo představilo svůj nejvýkonnější notebook, novou mobilní pracovní stanici s 15,4" širokoúhlým displejem, ThinkPad T61p. Počítač je zároveň chladnější, tišší a využívá energii efektivněji než předchozí modely. Dále je vybaven systémem Top Cover Roll Cage zajišťujícím vysokou odolnost, několika vrstvami zabezpečení s kódováním celého obsahu pevného disku, má certifikaci pro systém Linux, ultra-širokopásmovou komunikaci a výkon nejnovějších procesorů Intel.
Nový ThinkPad T61p zvyšuje laťku výkonu pomocí bezdrátového systému Lenovo Ultra Connect II rozšiřujícím možnosti WWAN a WLAN 8.2011n, nové grafiky nVidia Quadro FX 57OM s GPU jednotkou certifikovanou pro Open GL, mobilní technologie Intel Centrino Pro a systému Battery Stretch, který umožňuje delší provoz na baterie. Technologie Ultra-Wideband uživatele připravuje na novou generaci bezdrátové komunikace. Díky novému systému chlazení jsou tyto notebooky o tři decibely tišší než předchozí modely a i při vysoké zátěži až o 10 % chladnější. LenovoT61p_15W_727.jpgMezi bezpečnostní prvky patří možnost vypnutí portů, ochrana 32bitovým heslem, integrovaná čtečka otisků prstů a šifrování celého obsahu pevného disku.
Mobilní pracovní stanice je certifikována pro aplikace více než 20 nezávislých výrobců softwaru, pro operační systém SUSE Linux Enterprise Desktop 10, přičemž hardwarové problémy řeší přímo Lenovo Help Center. Notebook má rovněž certifikaci pro operační systémy Red Hat a Turbo Linux.
Notebooky vyhovující standardu EPA Energy Star 4.0. Jsou vybaveny zdroji s 87procentní účinností (nová norma Energy Star vyžaduje 80 procent) a přináší ve srovnání se staršími generacemi o 70 % efektivnější využití energie.
Ceny mobilní pracovní stanice ThinkPad T61p začínají na 70 990 Kč bez DPH.

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit