průmysl, výroba, sklady…
25 let partnerem výrobních firem
Pomáháme firmám růst
Google překladač: English Deutsch

Deset let CAD Fóra společnosti XANADU

Středa, 01 Srpen 2007 19:33
CADforum731.jpgAkciová společnost XANADU dále rozšiřuje oblíbený portál CADforum.cz. Nejnověji o názorné videosekvence nebo katalog bloků ke stažení v angličtině. Idea efektivní komunikace s uživateli řešení firmy Autodesk se zrodila již před více jak deseti lety. V březnu 1997 byla nejprve zahájena pravidelná e-mailová konference, o tři roky později pak i web plný zajímavých tipů a triků na známé adrese www.cadforum.cz. Za dobu existence bylo zodpovězeno 10 milionů dotazů a diskuse dnes zahrnuje 40 tisíc příspěvků. K dnešnímu dni se jen počet registrovaných členů vyšplhal ke 4 tisícům. Roste také počet tipů a triků, přesahující rovněž 4 tisíce. Velký zájem vedl před časem k postupné lokalizaci obsahu stránek do angličtiny a němčiny. Zejména anglická sekce je hojně navštěvována nejen uživateli z Evropy, ale také ze zámoří.
Právě pro anglicky mluvící uživatele byla nově přidána anglická verze sekce Katalogu CAD bloků. 250 tisíc stažených bloků od startu služby v rámci portálu CAD Fórum hovoří za vše. Katalog bloků zahrnuje aktuálně 1370 modelů a symbolů pro CAD aplikace, nejvíce je zájem o sekci Architektura. Bloky jsou ke stažení zdarma ve formátech DWG (AutoCAD), RFA (Revit) a IPT (Inventor).
CAD Fórum chystá další novinky a XANADU předpokládá další růst zájmu o obsah české i cizojazyčné části portálu. Jednou z novinek je série ukázkových videosekvencí, které názorně představují možnosti stavařských aplikací Revit Architecture a AutoCAD Civil 3D. Tyto videosekvence doplňují řadu stávajících výukových materiálů v sekci Tipy a triky. Druhou zajímavou novinkou je podpora akademického projektu GGmenu. Jde o nadstavbu pro AutoCAD, která byla autorem vytvořena pro usnadnění projektantské práce. Další informace o CAD Fóru najdete na www.cadforum.cz.

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit