Altair - konference
Google překladač: English Deutsch

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Přenosné navigace Sony s Bluetooth

Středa, 05 Září 2007 12:02
Sony NV-U73TSpolečnost Sony představila řadu tenkých navigačních přístrojů se širokoúhlým displejem nav-u, která obsahuje modely NV-U93T, NV-U83, NV-U73T a NV-U53. V nabídce jsou dva modely s 4,8" displejem a podporou Bluetooth a dva menší modely s displejem o úhlopříčce 4,3".
Za zrodem high-end modelů NV-U93T a NV-U83 pro pokročilé uživatele stojí především rostoucí poptávka po hands-free volání. Tyto přístroje stačí spárovat s mobilním telefonem podporujícím Bluetooth a lze volat i přijímat hovory bez obav o narušení soukromí.
Obě navigace se vyznačují moderním štíhlým designem a širokoúhlým displejem 4,8" s vysokým jasem a snímačem okolního osvětlení.
Model NV-U93T zaměřený na mezinárodní cestovatele je dodáván s mapou celé Evropy. Součástí dodávky je i přijímač Traffic Message Channel (TMC), který sleduje aktuální dopravní situaci a dokáže v případě zjištění problémů na trase dynamicky určit náhradní trasu (u modelu NV-U83 jde o volitelné vybavení).
Oba modely jsou vybaveny systémem „Position plus“, který pokračuje v navigaci i v případě výpadku signálu GPS, například při průjezdu tunelem nebo mezi vysokými budovami.
Sony NV-U93T Ovládání gesty (Gesture Command) zvyšuje bezpečnost jízdy – stačí na obrazovce prstem načrtnout čáru nebo tvar a modely NV U93T a NV-U83 rozpoznají, kam chcete jet. To platí například pro často zadávané cíle, jako je pokyn „domů“ nebo „nejbližší čerpací stanice“. Nemusíte tedy neustále používat menu.
 Kolébku s přísavkou Super-Suction Cup lze upevnit na palubní desku nebo na čelní sklo. Navigace NV U93T a NV-U83 jsou vhodnou pomůckou pro řidiče, kteří jezdí i v nestandardních podmínkách a bezchybná satelitní navigace je pro ně nepostradatelná.
Malé širokoúhlé osobní navigace Sony NV-U73T a NV-U53 se nyní vyrábějí v novém tenkém a štíhlém provedení, odpovídajícím ostatním modelům nav–u. Obě novinky jsou vybaveny většími širokoúhlými obrazovkami 4,3" s vyšším jasem a ochranou proti odleskům. NV-U73T nabízí širokou paletu funkcí, včetně příjmu dopravních hlášení Traffic Message Channel a mapy celé Evropy. NV-U53 je dodáván s nastavenou mapou země, v níž je prodáván. Oba modely se dodávají s flexibilním držákem s přísavkou Super-Suction Cup a s funkcí ovládání gest „Gesture Command“.
Všechny čtyři modely budou v Evropě dostupné od listopadu 2007.