Altair - konference
Google překladač: English Deutsch

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Přístroje Werth v novém "kabátě"

Pátek, 07 Září 2007 14:53
VideoCheckIP400G2_736.jpgSpolečnost Werth Messtechnik GmbH, výrobce multisenzorových 3D souřadnicových měřicích přístrojů, jehož produkty u nás prodává firma Prima Bilavčík, představila nový design svých nejprodávanějších modelů Werth Scope Check 300/400 a Werth Video Check 400.
Řada Scope CheckWerth Scope-Check, tzv. modrá řada, znamená cenově nejvýhodnější cestu ke stroji této prestižní značky. Tyto CNC přístroje jsou vhodné jak pro dílenské prostředí, tak pro laboratoř. Je možno je vybavit teplotní kompenzací pro neklimatizované prostory. Základním senzorem je optické zpracování obrazu. Přístroj se vyrábí se ve dvou provedeních, s kovovým nebo granitovým ložem.
Ústřední rysem přístrojové řady Werth Video-Check je volně stavitelná pracovní vzdálenost zoom optiky v rozsahu od 20 mm – 200 mm. Této patentované technologie se z úspěchem využívá u všech členitých součástí jenž vyžadují bezkontaktní metodu měření. Základním senzorem této řady laboratorních, vysoce přesných přístrojů je optický senzor zpracování obrazu. K tomuto optickému senzoru je možno připojit širokou škálu dalších senzorů, jako je doteková sonda Renishaw TP200 nebo scanovací sonda Renishaw SP25, faucalt laser WLP, plošný laser LLP, rotační a sklopná osa, mikrosonda WFP (pro měření mikro parametrů, včetně drsnosti povrchu na uživatelem definovaných koordinátách dílu, kdy nejmenší možná použitelná kulička senzoru pro měření je 10µm), otočná optika IP40 (v kombinaci s hlavou Renishaw PH10), úhlové zrcadlo (pro měření pod úhlem 90o), contur probe WCP (pro získání vysoce přesně změřených kontur, popř. drsnosti povrchu na definovaných koordinátách dílu), neboli obecně všechny dostupné senzory firmy Werth. apod.
Granitová konstrukce přístroje zaručuje nejvyšší možnou přesnost dle ISO 10360 a VDI/VDE 2617. Dle přesnosti jsou přístroje rozděleny ještě na řadu Werth Video Check IP, Werth Video Check EA, Werth Video Check HA a nejpřesnější 3D souřadnicový měřicí přístroj na světě Werth Video Check UA - kde dosahovaná maximální dovolená chyba je v E1=(0,35+L/900)μm.