Sophos - promo akce na zabezpečení koncových bodů
Minerva
Google překladač: English Deutsch
Sophos - promo akce na zabezpečení koncových bodů
Bim.Point

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Premiéra Future Parku na Invexu 2008

Čtvrtek, 18 Říjen 2007 09:43
FutureP742.jpg Svaz strojírenské technologie (SST) a jeho členské podniky, které se pravidelně prezentují odborné veřejnosti, vysokým a středním odborným školám na výstavišti v Brně v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu a Mezinárodního veletrhu obráběcích a tvářecích strojů IMT, rozšiřují svoje aktivity v letošním roce i v rámci veletrhu informačních a komunikačních technologií INVEX. Cílem projektu Future Park je přiblížit atraktivní formou informační technologie např. ve spojení s moderními technologiemi obrábění nebo inovacemi výrobních procesů či vývoji produktů s využitím CAx/PLM technologií, zejména směrem ke studentům středních odborných škol a odborné veřejnosti. Technická úroveň mnoha našich výrobků sice dosahuje špičkové úrovně, nicméně v podnikové praxi chybí dnes velký počet technicky vysoce kvalifikovaných odborníků. Profese jako např. konstruktér, technolog, programátor CNC strojů, operátor, mechanik-seřizovač CNC strojů apod. jsou nedostatkovým "zbožím" na trhu práce.
"Opravdové" stroje tak v atmosféře největšího domácího setkání informatického oboru nabídnou "skutečný" zážitek a nepřehlédnutelným způsobem mohou efektivně oslovit vybranou cílovou skupinu. Účastníky projektu jsou na jedné straně strojírenské firmy, dodavatelé HW a řídících systémů pro obráběcí stroje a společnosti zabývající se implementací CAx/PLM technologií (například členové SST Obráběcí stroje Olomouc, Strojírna TYC, TOS Kuřim, Tajmac-ZPS, TOS Vansdorf, Weiler Holoubkov, ale také další firmy – Proma CZ či Itax Precision), na straně druhé pak studenti vysokých škol, středních odborných škol a ostatní odborná veřejnost. Future Park však navíc navazuje i na tradiční pavilon C-technologií – svou účast potvrdily i firmy, které dodávají software pro řízení a inovaci výrobních procesů. Opět se tak budeme moci setkat například s nabídkou firem 3E Praha Engineering nebo SolidVision. Ze strojírenské oblasti nebudou chybět ani další vystavovatelé, jako TD-IS, Technodat, nebo společnosti zaměřující se na stavebnictví a geografické informační systémy, jako AB Studio, Digis nebo Geodis.
Veletrhy INVEX - DIGITEX začínají na brněnském výstavišti v úterý 23. října. Jejich součástí bude stejně jako v minulém roce i projekt JOBFAIR, nabízející pracovní příležitosti IT odborníkům napříč všemi obory. Zájemci o práci v IT tak dostanou přímo na Invexu možnost setkat se personalisty vystavujících firem a absolvovat u nich výběrový pohovor.