E LINKX
Google překladač: English Deutsch
Siemens

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

COMSOL Multiphysics na víceprocesorových počítačích

Čtvrtek, 01 Listopad 2007 16:32
comsol744.jpgSpolečnost HUMUSOFT uvádí na náš a slovenský trh novou verzi COMSOL Multiphysics 3.4, švédské společnosti COMSOL. Hlavní novinkou nové verze COMSOL Multiphysics 3.4 je podpora paralelních výpočtů na počítačích s více procesory. Vedle paralelního výpočtu řešeného modelu jsou procesory využity i pro generování FEM sítě. Nová verze obsahuje úsporné segregované řešiče pro výpočty velkých úloh. Lze tak řešit modely s mnoha miliony stupňů volnosti v oblasti dynamiky tekutin, přestupu tepla nebo v mikrofluidních aplikacích. Novinkou jsou nástroje pro výpočet vlastností geometrických objektů jako je plocha, objem, těžiště a momenty setrvačnosti. Pro modelování úloh z oblasti chlazení elektroniky a volného šíření tepla lze využít proměnnou hustotu proudící látky. S výpočty tohoto druhu souvisí i optimální generování FEM sítě v mezní vrstvě. Vylepšen je kernel pro modelování analyzované geometrie. CAD Import Module má nyní možnost ukládat upravené geometrické modely ve formátu Parasolid.
V nadstavbových modulech Chemical Engineering a Heat Transfer Module je možné poprvé modelovat úlohy s proměnnou hustotou proudící látky a volné šíření tepla. Uživatelé také mohou simulovat proudění látek obsahující bublinky a řešit tak modely jako jsou perlátory, bioreaktory nebo zařízení určená ke zpracování potravin.
COMSOL Reaction Engineering Lab obsahuje nové rozhraní pro výpočet odhadu nelineárních parametrů z experimentálních dat. Lze vybrat ty parametry, které chceme odhadovat a ty, které budou při odhadu konstantní se zobrazením spolehlivého intervalu se standardní odchylkou.
Structural Mechanics Module nyní umožňuje uživateli předpovědět na základě vstupních dat nízkocyklovou a vysokocyklovou životnost modelu do poškození s přispěním funkcí COMSOL Scriptu.
Nové funkce v AC/DC Module dovolují pracovat se strukturami programu SPICE (SPICE je program pro návrhy elektrických obvodů, obsahujících komponenty jako jsou odpory, kondenzátory, cívky, nezávislé zdroje napětí nebo proudu, atd.). V RF Modulu lze použít periodické okrajové podmínky pro uzly systémů se soustředěnými parametry, což je ideální při výpočtu šíření vln v přenosových soustavách a elektrických obvodech.
COMSOL Multiphysics je k dispozici pro všechny běžné počítačové platformy - MS-Windows (Windows 2000, XP a Vista) , Linux, Solaris a MAC OS X. V 64bitové verzi je k dispozici pro Windows XP Professional x64 Edition, Windows Vista, Linux a Solaris. Spolupracovat může s programem MATLAB ve verzích MATLAB 7.0, 7.0.1, 7.0.4, 7.1, 2006A/B nebo 2007A/B, 64-bit Windows s MATLABem 2006A/B nebo 2007A/B
Cena základního jádra COMSOL Multiphysics pro MS-Windows činí Kč 262.980 + DPH (pro školy Kč 44.980 + DPH). Cena COMSOL Script je Kč 35.980 + DPH (pro školy Kč 12.980 + DPH). Ceny nadstavbových modulů se pohybují v rozmezí Kč 28.980 až Kč 165.980 + DPH (pro školy Kč 8.980 až Kč 21.980). Licence jsou časově neomezené a ceny v sobě zahrnují 1 rok předplatného na údržbu a nové verze produktů (update).

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit