Amper 2019
CAD - online trafika
Google překladač: English Deutsch

Sedm nových procesorů Intel Itanium

Středa, 07 Listopad 2007 12:01
intelitanium745.jpgIntel uvedl nové dvoujádrové procesory Intel Itanium řady 9100, které jsou schopny zvládnout ty nejnáročnější aplikace. Řada obsahuje pokročilé funkce, které zvyšují spolehlivost a zároveň umožňují snižovat spotřebu. Očekává se, že urychlí probíhající přesun od uzavřených RISC produktů k serverům osazeným produktovou řadou Itanium. Nová řada 9100 je šestou generací procesorů Itanium, přičemž tři další jsou již ve fázi vývoje.
Podpora klíčových podnikových aplikací je rozšířena o novou funkci nazvanou Core Level Lock-Step. Funkce takzvaného zamykání jader zlepšuje integritu a spolehlivost provozovaných aplikací odstraněním nezjištěných chyb na úrovni jádra. Funkce Core Level Lock-Step doplňuje stávající technologii Socket Level Lock-Step, což přináší vyšší spolehlivost, dostupnost a možnosti správy (RAS – Reliability, Availability and Serviceability). Společně zaručují konzistentní výsledky kalkulací na úrovni jader a patic (sockets).
Další funkční novinkou je možnost přepínání podle potřeby DBS (Demand Based Switching). To snižuje spotřebu serveru v době malého vytížení, což vede k nižším nákladům na energii.
Řada 9100 disponuje pracovní frekvencí až 1,66 GHz, dále 667MHz sběrnicí a má spotřebu jen 104 W. Umístění tří klíčových komponent, dvou procesorů a jedné čipové sady na stejnou sběrnici zajišťuje vyšší propustnost pro podnikové a výpočetně náročné aplikace.
Řada 9100 zajišťuje koncovým uživatelům svobodu výběru ze široké škály softwaru z více než 12 tisíc existujících aplikací. Nabízí také flexibilní podporu řady operačních systémů včetně systémů Linux, Windows, HP-UX, HP NonStop, HP OpenVMS, z/OS a Solaris/SPARC.
Zvlášť velký užitek z otevřené architektury Itanium mají zákazníci z odvětví, v nichž je třeba vyhodnocovat v reálném čase velké objemy dat. Jde například o oblasti energetiky, finančních služeb, zdravotní péče, výroby a telekomunikací.
Produkty s novými dvoujádrovými procesory Intel Itanium 9100 uvedou všichni výrobci serverů, kteří jsou sdruženi v alianci Itanium Solutions Alliance (ISA), a to včetně firem Bull, Fujitsu, Fujitsu Siemens Computers, HP, Hitachi, Intel, NEC, SGI a Unisys.
Řada 9100 disponuje rozsáhlými funkcemi virtualizace a je přední platformou pro migraci RISC a mainframe systémů. Itanium představuje jednotnou platformu pro virtualizaci prostředí s různými operačními systémy, jako je zOS, starší Unix, Linux a Windows. Umožňuje tak konsolidaci aplikací ze starších uzavřených platforem. Řada 9100 se v oblasti virtualizace rovněž těší bohaté podpoře ze strany klíčových výrobců včetně společností Transitive a SWsoft.
Šest dvoujádrových a jeden jednojádrový procesor Intel Itanium řady 9100 jsou k dispozici již nyní. Podle objednaného množství, funkční výbavy a výkonu se ceny procesorů budou pohybovat od 650 do 3450 USD. Modely se „zamykáním“ přijdou na trh v prvním čtvrtletí roku 2008.

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit