Amper 2019
Google překladač: English Deutsch
Bentley
Tiskárna Brno (CCB)

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Revit BIM Experience Award společnosti Aedas

Středa, 12 Prosinec 2007 11:35
Aedas750.jpgAutodesk udělil prestižního ocenění Revit BIM Experience Award společnosti Aedas, mezinárodní konzultační organizaci v oblasti architektonických návrhů se sídlem v Hong Kongu. Společnost obdržela ocenění za využití softwaru Revit Architecture při projektování pozoruhodných staveb po celém světě, včetně 83patrové obytné věže „Ocean Heights“ v Dubaji, pro jejíž výstavbu bylo použito přes 10.000 okenních tabulí vsazených do modulární kroucené fasády. S pomocí řešení Revit Architecture byl mezinárodní tým společnosti Aedas schopen v krátkém čase navrhnout a ověřit konstrukční a ekonomické parametry realizace kompletní zděné struktury této budovy.
Autodesk uděluje ocenění Revit BIM Experience Award za využívání platformy Revit a metody BIM (Building Information Modeling) pro vznik kvalitního a komplexního designu, efektivní spolupráci ve všech oblastech stavebního návrhu a realizaci takových aspektů návrhového procesu, jako je vyšší produktivita či trvale udržitelný design.
Aedas se při projektování obytné věže Ocean Heights v Dubaji zaměřil na maximalizaci pohledu na oceán ze tří možných stan. Z důvodu kroucené konstrukční povahy 83patrové budovy sehrály parametrické modelovací nástroje Revit Architecture rozhodující roli v přesném zanášení křivek do stěnové konstrukce.
Při spolupráci na nedávném stavebním projektu Community College City University Building (CCCUB) v Hong Kongu se společnosti Aedas podařilo uspořádat návrhové procesy a odhalit a odstranit konstrukční vady ještě před zahájením samotné konstrukce. Dopomohlo k tomu využití metody BIM. Metoda BIM použitá v řešení Revit Architecture zajistila, že sdílená projektová dokumentace byla po stránce designu perfektně koordinována, a že veškeré údaje vyžadované zákonnými stavebními předpisy Hong-Kongu bylo možné automaticky vypočítat přímo z modelu Revit.

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit