POINT.X (2019-20)
Pomáháme firmám růst
Google překladač: English Deutsch
Aimtec - Automotive 4.0
Předplatné časopisu CAD

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Elektrický modul pro Autodesk Topobase

Čtvrtek, 03 Leden 2008 13:12
ATBE801.jpgSpolečnost Autodesk v listopadu 2007 oficiálně představila a uvedla na trh software Autodesk Topobase Electric, nové řešení pro správu infrastruktury. Pomáhá správcům elektrických sítí lépe zvládat údržbu přenosových a distribučních sítí pomocí plné integrace všech odpovídajících informací. Topobase Electric spojuje portfolio společnosti Autodesk určené pro správu technického vybavení a zahrnuje tak Topobase Gas, Water, Wastewater a také Autodesk Utility Design. Technologie Topobase Electric je sestavena z datových modelů, obchodních a průmyslových pravidel či pracovních postupů, které úzce souvisí se specifickými daty, procesy a regulačními standardy. Tento produkt přináší standardizaci do všech procesů týkajících se správy majetku, vylepšuje neefektivní operace a také kvalitu získaných dat.
Topobase například poskytuje unikátní nástroje pro vizualizaci a správu podzemního technického vybavení, zlepšuje kvalitu dokumentace skutečného stavu sítí a tím dovoluje terénním pracovníkům pochopit a zjistit, jak to pod zemí vypadá ještě předtím, než začnou s výkopovými pracemi. Topobase Electric také sleduje síťovou konektivitu, dovoluje manažerům technického zázemí identifikovat a také kontaktovat zákazníky zasažené plánovanými servisními odstávkami a podobně. Vestavěná "průmyslová inteligence" umožňuje správcům sítí realizovat mnohem rychlejší návrat jejich investic.
Podle IDC může průměrný „Topobase“ zákazník očekávat během prvních třech let po implementaci softwaru návratnost svých investic ve výši 518 procent. Dotazovaní zákazníci uvedli, že celkové roční úspory na 100 uživatelů jsou v průměru 2,9 milionu dolarů. To vše jako výsledek zvýšené produktivity uživatelů a celkového snížení investic do pracovních procesů.
Správci elektrických sítí čelí stále vzrůstajícímu počtu zákazníků a s tím souvisejícím nutným rozšířením a postupným vylepšováním jejich sítí. Jsou proto nuceni stále hledat cesty, jak pracovat chytřeji, rychleji a spravovat vybavení efektivněji. Software Autodesk Topobase Electric umožňuje správcům usměrnit obchodní procesy, které souvisí se správou a údržbou jejich „energetického“ vlastnictví. Tyto informace pak lze použít nejrůznějšími způsoby pro výstavbu, správu a opravy sítí. S aktuálními, přesnými a úplnými informacemi o umístění a stavu technického vybavení mohou správci sítí také efektivně vylepšovat produktivitu svých zaměstnanců. Navíc díky usměrněným pracovním procesům, které byly časově velmi náročné je tvorba rozhodnutí pro každého pracovníka z jakéhokoliv oddělení nyní jednoduší a podložená správnými podklady.
Topobase Electric je postavena na produktech AutoCAD Map 3D a Autodesk MapGuide Enterprise stejně jako na prostorové databázi Oracle Spatial. Nabízí otevřený a flexibilní základ, který lze rychle a jednoduše integrovat do existujících systémů jako jsou SAP, ESRI ArcSDE data server nebo Hansen Asset Management. Topobase Electric zahrnuje webově orientované aplikace, které umožňují vzdáleným uživatelům, včetně terénních pracovníků či externích dodavatelů, sledovat průběh projektů, pracovní požadavky nebo změny. To vše díky přístupnosti informací o existující či nově vznikající infrastruktuře prostřednictvím webu.
Software Autodesk Topobase Electric je v USA a Kanadě dostupný od konce listopadu 2007. Autodesk Utility Design je v současné době dostupný také v USA a Kanadě, moduly Autodesk Topobase Water, Wastewater a Gas jsou k dispozici celosvětově. Více informací najdete na webu www.autodesk.com/topobase.

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit