Amper 2019
Pomáháme firmám růst
Google překladač: English Deutsch
Předplatné časopisu CAD

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

ThinkStation - nové pracovní stanice Lenovo

Pátek, 18 Leden 2008 14:41
Společnost Lenovo ve spolupráci s týmem AT&T Williams Formule 1 uvádí na trh novou značku, ThinkStation. Jde o nový výkonný přírůstek v nabídce PC pracovních stanic a první novou značku řady „Think” po pěti letech.
Pracovní stanice ThinkStation S10 a D10 přináší vysoký výkon a spolehlivost profesionálům pracujícím v prostředí nejnáročnějších datových a grafických aplikací, jako je CAD/CAE, tvorba digitálního obsahu, petrochemický průzkum či automatizovaná elektronická projekce.
Stanice jsou postaveny na čtyřjádrových procesorech Intel Xeon řady 5400 a procesorech Intel Core 2 Extreme, prvních procesorech s 45nm technologií s téměř dvojnásobnou hustotou tranzistorů na čipu a novou úrovní energeticky úsporného výkonu.
Nové pracovní stanice testují dvě organizace, jejichž provoz do velké míry závisí na využití nejnovějších technologií, NBA a tým AT&T Williams.
Pracovní stanice ThinkStation D10 se dvěma procesory bude vybavena čtyřjádrovými procesory Intel Xeon řady 5400 a jednoprocesorová stanice ThinkStation S10 procesory Intel Core 2, včetně modelu Intel Core 2 Extreme QX9650, a nejnovějším grafickým řešením od firmy NVIDIA. Stanice budou rovněž vybaveny duálním gigabitovým ethernetem a řadou portů, šachet a USB portů pro další rozšiřování.
Lenovo spolupracuje s předními dodavateli softwaru na certifikaci stanic, zaručující bezproblémovou interakci hardwaru a softwaru. Nabídne k pracovním stanicím pestrou paletu ukládacích zařízení, grafických adaptérů, pamětí a modulů.
Kromě sledování výkonových parametrů vyvíjelo Lenovo stroje s ohledem na životní prostředí a nabízí modely odpovídající požadavkům EPA Energy Star 4.0, které zákazníkům zajistí lepší řízení spotřeby a provozních nákladů. Pracovní stanice jsou vybaveny napájecími zdroji s účinností 80 procent. Kromě toho obsahují přes 50 % recyklovaných plastů.
Společně s výkonem přinášejí rovněž vysoký uživatelský komfort. Odnímatelné držadlo na horní straně počítače slouží pro jeho snadné přenášení v různých pracovních prostředích, postranní pojistky umožňují snadný přístup do systému. Pracovní stanice je rovněž vybavena čelními porty s osvětlením, které uživatelům usnadňuje práci v různých podmínkách. Počítače jsou vybaveny unikátním chlazením Lenovo, které umožňuje dosažení vysokého výkonu při akustických parametrech odpovídajících běžným stolním počítačům této značky.
Dalšímu zvýšení produktivity uživatelů a omezení výpadků nových pracovních stanic napomáhá výbava technologiemi ThinkVantage, včetně funkcí Rescue and Recovery, Client Security System a Image Ultra Builder. Tyto nástroje umožňují snížení celkových nákladů na vlastnictví (TCO) systému.
Pracovní stanice ThinkStation budou dostupné od ledna. Ceny budou v případě ThinkStation S10 začínat zhruba na 21 990 Kč, u ThinkStation D10 na 31 990 Kč (bez DPH).

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit