Karat
CAD - online trafika
Google překladač: English Deutsch
Dytron
SolidWorks

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Nová verze ZwCAD bude k dispozici od února

Čtvrtek, 24 Leden 2008 15:18

Nová verze ZwCAD 2008 přináší množství vylepšení, které se týkají funkčnosti, ale i vzhledu aplikace. Mezi nejdůležitější novinky patří zejména zvýšení výkonu (rychlosti otevírání, ukládání, tvorby výřezů, vyhledávání hranic, …), dále nové vlastnosti (design center, extrakce atributů, rychlá kalkulačka a nahrazení kót) a vylepšené aplikační rozhraní (API).

Rychlost funkce pro otevírání výkresů se zvýšila minimálně o 30 %, rychlost ukládání o víc než 70 %. Funkce výběru a výkon při práci s více výřezy najednou se zvýšil až o 1000 %. Při vyhledávání složitých hranic šrafů je použit nový algoritmus, jehož výsledkem je méně výpočtů a rychlejší odezva i při velkém počtu objektů. Nový algoritmus umožnil zvýšit rychlost vyhledávání hranic až 15 násobně.

Cegra - Graphisoft ARCHICAD 22

Vylepšený Design Center nabízí pohodlný způsob pro řízení obsahu výkresu jako jsou kótovací styly, bloky, textové styly, typy čar a hladiny. Pomocí metody „Drag and Drop“ umožňuje používat a přesouvat informace z jiných výkresů d výkresu aktuálního. Rychlá kalkulačka obsahuje kromě základních vlastností matematických kalkulaček i vlastnosti specifické pro ZwCAD, jako jsou geometrické a vědecké funkce, oblast proměnných, oblast konverze jednotek a oblast textových výpočtů. Mezi vylepšené vlastnosti patří i extrakce atributů – pomocí této vlastnosti lze přímo provést výpis informací atributů a soubor výstupu uložit do standardních formátů (DXF, CDF a SDF). Funkce Extrakce bloku umožňuje vybrat ve výkresu blok a exportovat ho přímo do nového výkresu zároven s extrakcí jeho atributů. Pomocí nové vlastnosti funkce Nahrazení hodnoty kót lze dávkově přepsat jejich hodnoty. Poskytnuté API – DRX programovací rozhraní umožňuje vyvíjet vlastní aplikace. Rozhraní podporuje 80 % funkcí Visual Lispu a ulehčuje tak vývoj LISP aplikací.

ZwCAD 2008 byl oficiálně uvolněný 22.1.2008. Pro český a slovenský trh bude k dispozici od 1.2.2008. Od tohoto daty by měla být také k dispozici česká lokalizace (s anglickou nápovědou).


 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit