Amper 2019
CAD - online trafika
Google překladač: English Deutsch

Nová verze ZwCAD bude k dispozici od února

Čtvrtek, 24 Leden 2008 15:18

Nová verze ZwCAD 2008 přináší množství vylepšení, které se týkají funkčnosti, ale i vzhledu aplikace. Mezi nejdůležitější novinky patří zejména zvýšení výkonu (rychlosti otevírání, ukládání, tvorby výřezů, vyhledávání hranic, …), dále nové vlastnosti (design center, extrakce atributů, rychlá kalkulačka a nahrazení kót) a vylepšené aplikační rozhraní (API).

Rychlost funkce pro otevírání výkresů se zvýšila minimálně o 30 %, rychlost ukládání o víc než 70 %. Funkce výběru a výkon při práci s více výřezy najednou se zvýšil až o 1000 %. Při vyhledávání složitých hranic šrafů je použit nový algoritmus, jehož výsledkem je méně výpočtů a rychlejší odezva i při velkém počtu objektů. Nový algoritmus umožnil zvýšit rychlost vyhledávání hranic až 15 násobně.

Vylepšený Design Center nabízí pohodlný způsob pro řízení obsahu výkresu jako jsou kótovací styly, bloky, textové styly, typy čar a hladiny. Pomocí metody „Drag and Drop“ umožňuje používat a přesouvat informace z jiných výkresů d výkresu aktuálního. Rychlá kalkulačka obsahuje kromě základních vlastností matematických kalkulaček i vlastnosti specifické pro ZwCAD, jako jsou geometrické a vědecké funkce, oblast proměnných, oblast konverze jednotek a oblast textových výpočtů. Mezi vylepšené vlastnosti patří i extrakce atributů – pomocí této vlastnosti lze přímo provést výpis informací atributů a soubor výstupu uložit do standardních formátů (DXF, CDF a SDF). Funkce Extrakce bloku umožňuje vybrat ve výkresu blok a exportovat ho přímo do nového výkresu zároven s extrakcí jeho atributů. Pomocí nové vlastnosti funkce Nahrazení hodnoty kót lze dávkově přepsat jejich hodnoty. Poskytnuté API – DRX programovací rozhraní umožňuje vyvíjet vlastní aplikace. Rozhraní podporuje 80 % funkcí Visual Lispu a ulehčuje tak vývoj LISP aplikací.

ZwCAD 2008 byl oficiálně uvolněný 22.1.2008. Pro český a slovenský trh bude k dispozici od 1.2.2008. Od tohoto daty by měla být také k dispozici česká lokalizace (s anglickou nápovědou).


 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit