Pomáháme firmám růst
Google překladač: English Deutsch
Geotronic

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

X4 – nová verze grafického balíku Corel

Pondělí, 28 Leden 2008 18:28
Corel805.jpgCorel Corporation představila 22. ledna nejnovější verzi své grafické sady CorelDRAW Graphics Suite X4. Sada disponuje více než 50 novými či značně vylepšenými funkcemi, nové nástroje i zdroje. Uživatelé se tak mohou pustit do široké škály projektů – od navrhování log a webové grafiky, po vícestránkové brožury, přehledné orientační systémy nebo reklamy. Nová jsou i vylepšení v oblasti návrhu stránek, samozřejmostí kompatibilita se všemi předními souborovými formáty a rozsáhlá kolekce kvalitního obsahu. Nejnovější verze přináší nové nástroje vyvinuté tak, aby podněcovaly tvůrčí procesy, zjednodušovaly správu projektů a optimalizovaly pracovní postupy grafického designu. Při vývoji X4 Corel spolupracoval s uživateli z nejrůznějších oborů, sledoval jejich práci a získával tak od nich zpětnou vazbu.
Některé z novinek v CorelDRAW Graphics Suite X4
  • Živé formátování textu: CorelDRAW Graphics Suite X4 přináší živé formátování textu, které uživatelům umožňuje náhled zvoleného formátování před jeho vlastním použitím v dokumentu. Díky této funkci mohou uživatelé ušetřit mnoho času náhledem mnoha parametrů formátování textu, jako je písmo, velikost fontu nebo zarovnání, a vyhnout se tak nepovedeným změnám, typickým při experimentování s návrhem dokumentů.
  • Identifikace fontu: CorelDRAW Graphics Suite X4 nyní obsahuje online službu identifikace fontu WhatTheFont, poskytovanou serverem MyFonts.com. Uživatelé ušetří značný čas rychlou identifikací písma použitého v bitmapových obrázcích, kresbách nebo jiných obrázcích od klientů.
  • Nezávislé stránkové vrstvy: Uživatelé mohou nyní řídit a upravovat vrstvy nezávisle pro každou ze stránek dokumentu. Snižuje se tak výskyt stránek s prázdnými vrstvami. Uživatelé mohou rovněž přidávat nezávislá vodítka pro jednotlivé stránky nebo vzorová vodítka pro celý dokument. To umožňuje vytvářet různý design pro jednotlivé stránky bez svazování jednotnou strukturou celého dokumentu.
  • Interaktivní tabulky: Nový nástroj Interaktivní tabulky v CorelDRAW Graphics Suite X4 dovoluje uživatelům vytvářet a importovat tabulky a využívat tak mocný prostředek pro návrh strukturované stránky pro text i grafiku. Uživatelé mohou snadno zarovnávat, zvětšovat či zmenšovat a upravovat tabulky a jejich jednotlivé buňky podle potřeb svého návrhu. Navíc mohou na tabulku převádět oddělený text a přizpůsobovat grafiku v jednotlivých buňkách.
  • Integrace s Windows Vista: CorelDRAW Graphics Suite je jedinou profesionální sadou grafického software certifikovanou pro Windows Vista. CorelDRAW Graphics Suite X4 byl navržen tak, aby využíval výhod Windows Vista, a zároveň nabízel veškeré pohodlí uživatelům Windows XP. CorelDRAW Graphics Suite X4 umožňuje využívat vyhledávacího systému Windows Vista přímo z dialogových oken Otevřít a Import a dovoluje tak uživatelům hledat soubory podle autora, předmětu, typu souboru, data, klíčových slov a dalších vlastností souboru. Uživatelé mohou souborům při ukládání přidávat vlastní klíčová slova, hodnocení nebo další poznámky a lépe tak organizovat své projekty.
  • Integrace s CorelDRAW ConceptShare: Nová služba CorelDRAW ConceptShare, dostupná přímo z prostředí CorelDRAW Graphics Suite, přináší významný nástroj pro spolupráci online přímo do pracovních postupů uživatelů. Pomocí webového prostředí umožňuje CorelDRAW ConceptShare uživatelům v reálném čase sdílet jejich návrhy a nápady s kolegy nebo klienty. Uživatel může snadno vytvořit několik pracovních prostředí, poslat své návrhy a přizvat ostatní, aby od nich získal zpětnou vazbu nebo jejich vlastní nápady, bez nutnosti posílat velké soubory e-mailem.
  • Podpora formátů souborů: CorelDRAW Graphics Suite X4 udržuje svou pozici špičky na trhu v oblasti souborové kompatibility novou podporou pro Microsoft Office Publisher. Uživatelé mohou očekávat bezproblémovou kompatibilitu rovněž se soubory Microsoft Word 2007, Adobe Illustrator Creative Suite 3, Adobe Photoshop CS3, PDF 1.7 (Adobe Acrobat 8), AutoCAD DXF a AutoCAD DWG a Corel Painter X, díky čemuž je výměna souborů s klienty a kolegy ještě snazší.
  • Profesionálně navržené předlohy: Jako startovní můstek designérům poslouží 80 profesionálně navržených a přizpůsobitelných předloh dodávaných s CorelDRAW Graphics Suite X4. Předlohy, snadno a pružně přizpůsobitelné, jsou opatřeny poznámkami, v nichž autor poskytuje informace o výběru návrhu předlohy, tipy pro výstup návrhu založeného na předloze a instrukce pro přizpůsobení předlohy při současném zachování principů návrhu.
  • Specializovaná písma: Rozsáhlá sada písem v CorelDRAW Graphics Suite X4 pomůže uživatelům zajistit, že jejich výstup bude optimalizován podle zamýšleného použití. Tato specializovaná kolekce zahrnuje písma s jedním tahem vhodná pro gravírování nebo cross-platformní písma ve formátu OpenType, poskytující rozšířenou jazykovou podporu románské jazyky, řečtinu a azbuku s výstupem ve formátu WGL4.
  • Uvítací obrazovka: Nová uvítací obrazovka CorelDRAW Graphics Suite X4 poskytuje uživatelům centralizované prostředí pro přístup k naposledy používaným souborům, předlohám, výukovým materiálům, jako jsou Tipy & Triky a výuková videa. Pro inspiraci uživatelů obsahuje uvítací obrazovka rovněž galerii návrhů vytvořených v CorelDRAW Graphics Suite grafiky z celého světa.
CorelDRAW Graphics Suite X4 bude v Evropě dostupný za doporučenou koncovou cenu €489 za plnou krabicovou verzi a €229 za krabicový upgrade. Nejnovější verze bude od února 2008 dostupná v angličtině, francouzštině, němčině, italštině, holandštině, španělštině a portugalštině. Ceny jsou uvedeny bez DPH. Více informací o CorelDRAW Graphics Suite X4 získáte na www.corel.co.uk/coreldraw, kde si zároveň můžete zdarma stáhnout plně vybavenou zkušební verzi.

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit