GFI
Google překladač: English Deutsch

Radost až do rána

Pátek, 01 Únor 2008 10:19
Jestliže někdy na přelomu století a tisíciletí psal Ondřej Neff ve své knize o digitální fotografii, že fotografova radost začíná u paměťových karet nad – a teď nevím, jestli budu úplně přesný – 128 MB, co pro něho bude znamenat 32 GB? Minimálně radost až do rána (nezapírám inspiraci dalším z mých oblíbených spisovatelů), a to v HD rozlišení při filmování, fotografovi vydrží i podstatně déle. Paměťovou kartu s takovou kapacitou totiž nyní nabízí společnost Panasonic ve formátu SDHC a certifikovanou v rychlostní třídě Class 6, což z ní činí ideální médium pro ukládání video záznamů ve formátu HD. Nová karta nabízí oproti stávajícím modelům dvojnásobnou kapacitu, takže dokáže pojmout zhruba 8 hodin video záznamu ve formátu HD (1440x1080) a pět hodin a dvacet minut ve formátu full HD (1920x1080). Díky rychlostní specifikaci Class 6 a přenosové rychlosti až 20MB/s si uživatelé budou moci vychutnat skvělý výkon a vysoce kvalitní nahrávky.
Karta je rovněž vybavena novou funkcí „etiket“, která uživateli umožňuje zapisovat titulky nebo komentáře přímo na etikety na čelní a zadní straně karty. Společnost Panasonic hodlá tuto novou funkci zavést i u dalších paměťových karet formátu SD, a to v průběhu jara 2008, kdy dojde k postupné změně jejich designu.
Příchod nové 32GB SDHC karty na náš trh rozšíří řadu Pro High Speed, v níž Panasonic v současné době nabízí pět modelů s kapacitami: 1 GB, 2 GB, 4 GB, 8 GB a 16 GB. Všechny mají rychlostní specifikaci Class 6 a výrobce na ně poskytuje desetiletou záruku. Nová karta Panasonic se u nás objeví začátkem letošního jara a bude se prodávat přibližně za 10 000 Kč.

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit