Karat
CAD - online trafika
Google překladač: English Deutsch

Ceny Revit Open 2007 předány

Čtvrtek, 14 Únor 2008 19:33
Revit807.jpgTak jak jsem slíbil již v posledním loňském čísle našeho časopisu, dostáváme se ke zveřejnění vítězných projektů soutěže Revit Open 2007. Sice trochu se zpožděním oproti původnímu plánu pořadatelů, ale v plné slávě. Oficiální předání cen proběhlo 7. února 2008 v architektonickém skvostu brněnského architekta a designéra Jana Kotěry – pražské Trmalově vile. Návštěvníkům se zároveň otevřela výstava, která potrvá do 29. února 2008. Autoři nejlepších návrhů získali věcné ceny v podobě notebooků a digitálního fotoaparátu.
První cenu si ze studentského klání odnesli Lenka Herynková a Josef Hlavatý, jejichž společný návrh zaujal odbornou porotu nejvíc. Jejich studie je nabízí objekt ve tvaru nepravidelného mnohostěnu s jednotným obkladem připomínajícím "měděnou kůži. Mému laickému oku sice nelahodí ani šikmé stěny, ani zasazení do přírody dané vizualizací, ba ani ta "kůže", ale názor poroty byl jiný.
Cegra - Graphisoft ARCHICAD 22

Návrh, který byl oceněn druhým místem, je situován do míst, kde až do roku 2001 stávala tzv. Hálkova chata, na naučnou turistickou stezku národní chráněnou krajinnou oblastí Šumava v úrovni ocelového mostu přes řeku Vydru. Projekt Víta Domkáře z Fakulty stavební ČVUT v Praze řeší i nové přemostění řeky, které je osou k nové chatě, která má podle autora asociovat vydru plížící se s ulovenou kořistí do lesa.

Třetí cenu dostal za svůj návrh Jan Stoklasa z Fakulty architektury ČVUT v Praze. Jeho návrh připomíná klasické horské sruby a musím se přiznat, že na mne působil nejlépe. Jak svým vzhledem, tak zasazením do přírody.

Zvláštní cenu Molabu, Kabinetu modelového projektování FA ČVUT, získala Anna Beránková z FA ČVUT za netradiční přístupy a netradiční řešení.

Porota zasedla a hodnotila v tomto složení
Předseda poroty : Ing. Patrik Minks (Autodesk)
Architektonické řešení: Ing. arch. Hana Seho, Ing. arch. Josef Mádr (FA ČVUT)
Technické řešení: doc. Ing. František Kulhánek, CSc., Ing. Michal Kabrhel, Ph.D. (FSv ČVUT)
Softwarové řešení: doc. Dr. –ir. Henri Achten (FA ČVUT), Ing. arch. Vladimír Balda (TU Liberec)

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit