E LINKX
Google překladač: English Deutsch
Siemens

StreamTech.tv

streamtech tv-logo

Vodotěsná SD videokamera Panasonic SDR-SW20

Pondělí, 18 Únor 2008 12:31
SW20_Waterproof808.jpgPořizovat si filmové záběry čehokoliv je dnes zcela normální a dostupné. Filmový záznam má mnohdy větší vypovídací hodnotu než jedna či série fotografií. Proto následující zpráva může být zajímavá pro pracovníky často se pohybující v terénu a potřebující zaznamenávat například postup stavebních prací. Panasonic uvádí na český trh vysoce odolnou kompaktní videokameru SDR-SW20, která je vodotěsná a dá se s ní pořizovat videozáznamy až do hloubky jednoho a půl metru, stejně jako v dešti a na sněhu. Je odolná i vůči vniknutí prachových částeček, které by ji mohly poškodit zevnitř. Tělo kamery navíc odolá i pádu z výšky více než 1 metru. Videokamera je vybavena objektivem Panasonic s 10x optickým zoomem, elektronickou stabilizací obrazu a ukládá videozáznam v DVD kvalitě ve formátu MPEG2 na paměťovou kartu formátu SD nebo SDHC. Na novou 32GB kartu SDHC je možno například pořídit více než 26 hodin videa v režimu LP.
Na rozdíl od videokamer ostatních formátů (MiniDV, HDD, DVD) nemá nová SD videokamera žádné mechanické části, které jsou jinak nejnáchylnější k poškození. Velmi snadné je zpracování videa z kamery a uložení např. na běžné DVD disky. Stačí zasunout SD kartu do DVD rekordéru DIGA a záznam, který během krátké chvilky přepíše na pevný disk poté sestříhat a uložit jako běžný film. Nebo v terénu stačí připojit SW20 přes USB kabel k přenosné vypalovačce VW-BN1 a stiskem jediného tlačítka překopírujete video sekvence z paměťové karty (SDHC nebo SD) na DVD disk (DVD-RAM/ -RW/ -R/ -R DL). V základním vybavení je také střihový software.
Paměťové karty SD umožňují pohodlné sdílení souborů nejen mezi videokamerou, DVD rekordérem a osobním počítačem, ale také v celé řadě jiných výrobků spotřební elektroniky například okamžité přehrávání přes SD slot na plazmových televizorech VIERA a v dalších přístrojích, které pracují s tímto dnes již univerzálním paměťovým médiem bez použití jakéhokoli kabelu. SD videokamera SW20 natáčí v širokoúhlém formátu 16:9 a je vybavena širokoúhlým LCD panelem s úhlopříčkou 2,7 palce (6,9 cm). Pro reprodukci na televizorech se standardním poměrem stran je samozřejmě možné zvolit i režim 4:3.
Panasonic SDR-SW20 se na českém trhu objeví v polovině měsíce března.

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit