Amper 2019
CAD - online trafika
Google překladač: English Deutsch

Osmijádrová platforma Intel nejen pro grafiky a umělce

Středa, 20 Únor 2008 16:18
Intel představil novou desktopovou platformu Intel Dual Socket Extreme s kódovým označením Skulltrail. Platforma je určena všem, kdo touží po vyšším výkonu, než jaký nabízejí současné čtyřjádrové systémy s jednou grafickou kartou. Skulltrail je jedním z prvních počítačových systémů, které jsou určeny pro dva čtyřjádrové procesory Intel. Platforma nabízí osm výpočetních jednotek a také lze využít grafická řešení s více kartami od firem ATI a NVIDIA. Intel Dual Socket Extreme Desktop tvoří základní deska Intel D5400XS v kombinaci se dvěma procesory Intel Core 2 Extreme QX9775. Uživatelé mají možnost výběru mezi grafickými kartami NVIDIA SLI a ATI Crossfire. Výkon osmi výpočetních jader ocení především tvůrci 3D grafiky, umělci pracující s digitálním zvukem, střihači videa ve vysokém rozlišení nebo také tvůrci graficky náročných her.
Intel Core 2 Extreme QX9775 disponuje pamětí L2 cache o velikosti 12MB, sběrnicí o rychlosti 1600 MHz a všechna čtyři jádra běží na frekvenci 3,2 GHz. Pro zkušené počítačové nadšence je dobrá zpráva, že u procesoru Intel Core 2 Extreme byla odstraněna ochrana proti přetaktování (overspeed protection). Otevírají se tak další technické možnosti nastavení a je možné výkon ještě zvýšit.
Procesor je již nyní v prodeji a jeho doporučená cena je 25 738 korun (1499 USD). Předpokládaná koncová cena základní desky Intel D5400XS je 11 144 korun (649 USD). Jednotlivé části platformy jsou k dostání samostatně.

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit