3DWiser
Google překladač: English Deutsch

Informační mapa Prahy

Úterý, 04 Březen 2008 13:32
IMP810.jpgSpolečnost T-Mapy vyvinula nového mapového klienta T-MapServeru, kterého prezentuje pod názvem AJAX klient. Základem je soubor technologií (označovaný jako AJAX) pro tvorbu interaktivních webových aplikací. Tyto technologie umožňují aktualizovat obsah webové stránky na pozadí bez nutnosti jejího opětovného načítání. Informační mapa Prahy je součástí systému WebGIS Praha a mezi novinky patří například zbrusu nová grafika klienta. Hlavní novinkou je ovšem nasazení mapy v podobě rastrových dlaždic v diskrétním měřítku, které se načítají mnohem rychleji, podle aktuálního výřezu a bez nepříjemného překreslování (blikání) mapy. Díky tomu si nyní můžete pohodlně prohlédnout např. Ortofoto Prahy z roku 1953 v půlmetrovém rozlišení.
Mapový projekt obsahuje tři základní mapové podklady: Základní mapu a dvě sady Ortofot (z let 2005/2006 a černobílé snímky z roku 1953). Podkladové mapy jsou doplněny poloprůhlednou sítí ulic s jejich názvy a tematickou vrstvou památkových objektů v podobě ikon. Při kliknutí na ikonku památky se zobrazují zaoblené vizitky s bližšími informacemi a propojením na server Pražské informační služby. V každém rohu mapy je k nápomoci jeden grafický prvek: nová skrývatelná přehledka, copyright, grafické měřítko a lišta pro přibližování mapy (tzv. zoombar).
Nový skrývatelný boční panel obsahuje několik záložek. Záložka Mapa slouží k ovládání vrstev v mapě, sdělování novinek v aplikaci uživatelům (správci GIS zajisté ocení) a jako rychlá nápověda. Druhá záložka zobrazuje výsledky vyhledávání. Vyhledané položky se přehledně odstránkují a interaktivně komunikují s mapou. V třetí záložce je přehledná legenda.
K dispozici jsou již i některé nástroje a funkce jako Tisk mapy nebo Odkaz na mapu. Celého klienta je možné přepnout do cizojazyčné mutace. Další nástroje budou implementovány v následujících etapách. Aplikaci si můžete vyzkoušet zde. (zdroj: T-Mapy)


 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit