Amper 2019
CAD - online trafika
Google překladač: English Deutsch

Kluzná ložiska v Solid Edge

Úterý, 25 Březen 2008 12:16
lozisko3_813.jpgSpolečnost GTW BEARINGS v konstrukci používá systém Solid Edge od Siemens PLM Software. Firma byla založena v roce 1996 a díky zkušenému personálu a modernímu strojnímu vybavení zajišťuje komplexní služby v oblasti výroby a oprav kluzných kompozicových ložisek a jejich příslušenství. Vylévání a renovace kompozicových dílů je prováděna odstředivým nebo statickým litím. Jako ložiskové kovy jsou používány cínové a olověné kompozice, přičemž kvalita přilnutí a plochy výstelky jsou důsledně kontrolovány dle norem ČSN a ISO. Ložiska, axiální a radiální segmenty a další díly jsou vyráběny jak zakázkově tak sériově na CNC strojích. Společnost provádí rovněž specializovanou výrobu katalogových ložisek dle norem DIN ISO pro ložiskové domečky s patkovým nebo přírubovým uchycením.
Produkty společnosti GTW BEARINGS jsou používány v plynových a parních turbinách, elektromotorech a generátorech, zařízeních cementáren, čerpadlech a vodních turbinách, lisech a bucharech, zařízeních drtíren, velkých naftových a plynových motorech apod. V konstrukčním oddělení používají CAD systém Solid Edge verze 20. Ing. Jiří Novotný, konstruktér, popisuje: „Na první pohled se může zdát zbytečné používat 3D program pro konstrukci „obyčejných“ kluzných ložisek. Námi vyráběné radiální a axiální ložiskové pánve, segmenty, těsnící kroužky i kompletní kluzná ložiska jsou ale složité funkční díly náročných investičních celků."
Uživatelé Solid Edge ve společnosti GTW BEARINGS velmi uvítali některé z nových funkcí uvedených ve dvacáté verzi. Jsou to zejména detekce kolizí závitových spojů, vytváření tečných referenčních rovin bez nutnosti použití konstrukčních geometrií, seskupování prvků v sestavě, odstraňování čar lomených řezů, přerušení pomocných vynášecích čar a možnost vložení kót do výkresu spolu s pohledem přeneseného z modelu.

 

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit